Найотруйнішу жабу нещодавно виявили в джунглях Амазонки. На відміну від інших отруйних жаб, вона не просто несе отруту на шкірі, але і може активно впорскувати її у супротивника.
Співробітник бразильського біомедичного Інституту Бутантан Карлос Джаред (Carlos Jared) натрапив на неї під час польових досліджень у Національному парку Гойтаказес біля південно–західного узбережжя країни. Зацікавившись незвичайним видом крихітної, болотяно–зеленої квакші, вчений взяв її в руки. Буквально в наступну мить з–під верхньої губи жаби витягнулося гостре жало і встромилося йому в руку. Від раптового болю Карлос упустив жабу. Наступні п'ять годин він провів в агонії.
Зоологам відомі отруйні жаби, шкіра яких містить настільки сильні токсини, що навіть торкатися їх небезпечно. Однак Corythomantis greening стала першою, здатної активно впорснути отруту в жертву. При цьому отрута її, як виявилося, вдвічі небезпечніше отрути гримучої змії. Загалом, врятуватися Карлосу Джареду вдалося лише дивом.
До речі, та ж команда дослідників виявила в Гойтаказесі і ще одну раніше невідому отруйну квакшу Aparasphenodon brunoi. Її отрута токсичніша, ніж у гримучих гадюк, вже в 25 разів. У неї, мабуть, також є "жало", за допомогою якого вона може доставити своє смертоносне зілля в організм жертви.
Відбувається це рефлекторно: у відповідь на атаку гострі жала, розташовані в спеціальних залозах під шкірою на губі, протикають її в районі верхньої губи, готові внести отруту. Цікаво, що ці два види жаб не є близькими родичами, і ці небезпечні адаптації з'явилися у них, швидше за все, незалежно.
Коментарі