Екс-прем'єр Юлія Тимошенко втратила значну частину свого електорату. У першому турі президентських виборів у 2010 році за неї проголосували 25% виборців. А на позачергових виборах 25 травня вона отримала усього близько 13% голосів.
- Юлії Тимошенко потрібно було дослухатися до порад її оточення, яке радило їй не брати участі у президентських виборах. Могла дочекатися осені і парламентської кампанії. Тоді вона могла б зірвати джек-пот. Для цього вона мала поставити себе вище перегонів за гетьманську булаву. Натомість вважала, що розвинена структура регіональних осередків партії "Батьківщина" і певний адмінресурс допоможуть їй наздогнати втрачене.
Тимошенко помилилася, коли зробила ставку на продовження революції - на ті речі, які у людей асоціюються з великими потрясіннями. Саме тому обрали Порошенка, який асоціюється із миром і спокоєм.
Тепер екс-прем'єр може втратити більшість депутатів, які перебіжать на бік переможця. Не виключена певна криза у партійному середовищі. Бо об'єднання із "Фронтом змін" не додало, а відмінусувало у "Батьківщини" певні сили. Тепер їм треба провести дуже серйозну роботу над помилками. Інакше той результат, який "Батьківщина" отримала на виборах у Київраду ("Батьківщина" посіла 5 місце, отримавши близько 4% голосів - ГПУ), може бути зафіксований на дострокових парламентських виборах.
Якби, після кількох років у в'язниці, Тимошенко продемонструвала, що вона - нова людина, їй було б простіше знайти спільну мову з людьми. Не потрібно робити імітаційні речі. Адже Тимошенко спочатку казала, що в неї не буде реклами, а за два тижні до виборів її менеджери шукали будь-який вільний білборд, щоб розмістити її. Обіцяла, що не буде інформаційних війн, а потім особисто "напала" на Порошенка. Такі речі в стратегії кампанії завжди ведуть до поразки. Ці речі і призвели до того, що результат виборів виштовхує Тимошенко за межі великої української політики. Хоч це й не остання кампанія, в якій Тимошенко взяла участь. Та результат її показує, що Тимошенко може по-тихеньку мігрувати у політичне минуле.
Щоб лишитися у політиці, Тимошенко має зрозуміти, що диктатор повинен піти з української політики. Наприклад, людей, які проголосували за Олега Ляшка, дістала політична імітація. Вони прагнуть якихось дій, - бачити у політиці натурпродукт, а не імітацію. Тому, якщо Порошенко задекларував "життя по-новому", то Тимошенко має постаратися і змусити його не консервувати систему під себе. Проконтролювати, щоб президент дійсно оновлював і модернізував країну.
Адже у Тимошенко, насправді, дуже високий особистісний потенціал. Хоч і кажуть, що у 50 років ходу не змінюють, але Тимошенко може це зробити. Двері можливостей для неї ще не зачинені.
Коментарі
2