вівторок, 24 липня 2012 10:34

У голови ЦВК багато сумнівів щодо необхідності камер за мільярд

У голови ЦВК багато сумнівів щодо необхідності камер за мільярд
Володимир Шаповал каже, що можна було обійтись і без камер. Фото: cvk.gov.ua

Центральна виборча комісія (ЦВК) лише визначить технічне завдання по організації відеоспостереження на парламентських виборах, а фактично виділеними на цю мету грошима буде розпоряджатися Кабінет міністрів.

Про це повідомив голова ЦВК Володимир Шаповал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори мера Києва повинні відбутися цього року - голова ЦВК

"Наскільки я розумію, левова частка відповідної роботи буде проведена Кабінетом міністрів. Сподіваюся на це. За законом, Кабмін повинен забезпечити закупівлю та тестування обладнання, інші роботи. До речі, парадокс полягає в тому, що ЦВК - розпорядник відповідних коштів, а фактично розпоряджатися ними буде Кабмін. Він стане реально оперувати грошима - тими грошима, якими ми формально будемо розпоряджатися ", - заявив Шаповал в інтерв'ю, опублікованому в газеті "Комерсант-Україна" у вівторок.

"Думаю, це прояв бажання перекинути частину відповідальності на іншого, більш "слабкого". Наше завдання полягатиме в тому, щоб визначити технічні завдання", - додав він.

При цьому глава ЦВК відзначив, що обставини ухвалення даного рішення парламентом викликають підозри у можливому використанні корупційних схем при його реалізації.

"Будь-які подібні підозри мають місце бути, але для того, щоб стверджувати, потрібні факти. Я себе ідентифікую як юриста, тому категорично стверджувати що-небудь в цьому роді було б безвідповідально з точки зору правової свідомості і тієї посади, яку я сьогодні займаю" , - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова ЦВК впевнений, що іноземним спостерігачам вибори не сподобаються

"Як відомо, в Україні прийнято законодавство про боротьбу з корупцією, але в той же час в нашого суспільного та державного життя присутня корупційна складова. Якби процес організації відеоспостереження розвивався органічно і поступово, то подібних підозр було б менше. А оскільки прийняття згаданого закону відбулося як би раптово, виникають такі розмови. Наскільки ці розмови можуть бути інсинуаціями, не мені судити ", - зазначив Шаповал.

При цьому, за його словами, "сам по собі процес відеоспостереження не можна оцінити однозначно: з одного боку, це ніби позитивний момент - візуальне спостереження, додаткові контрольні можливості публічного характеру, хоча підрахунок голосів випадає за рамки відеоспостереження".

"Я сповнений сумнівів. Плюси теж є, їх я вже назвав, а мінуси очевидні. До речі, дуже серйозний мінус - необхідність актуальних витрат в 1 млрд грн. Ми не настільки багаті, щоб легким рухом руки "відстебнути" мільярд на процедури, які серйозно не апробовані. Однак можу сказати - закон є, і, якщо він вступить в силу, ми його виконаємо ", - заявив глава ЦВК.

Зараз ви читаєте новину «У голови ЦВК багато сумнівів щодо необхідності камер за мільярд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути