Ексклюзивы
понедельник, 23 ноября 2015 16:38
Юрій Стригун
Юрій Стригун
Юрій Стригун

П'ять рублів до Шполи

Висидіти цілий день в інституті було вище моїх сил. Якщо в розкладі мав три пари, тікав з останньої. Якщо чотири — брав паузу посеред занять. У буфет ходив не на перерві, як усі, а під час прогулу. Страшенно не любив стояти в черзі.

Якось тікаю зі старослов'янської. У буфеті — ніякої черги. Можна від пуза наїстися на карбованець. ­Замовляю дві котлети, салат із буряка, булку й чай. Чекаю, коли буфетниця назве суму.

— Для тебе — безплатно.

Я усміхаюся. Розумію, що дівчата сьогодні в гуморі. Коли з'їдаю, підходжу до каси.

— Пожартували й досить. Скільки з мене?

— Сказано, безплатно.

Вдовольнившись ефектом, дівчата розкривають таємницю.

— Сьогодні іменини в старого слюсаря. Він не має родини. Вирішив зробити подарунок усім студентам і протягом дня годувати їх безплатно.

Новина ще шумить у голові, коли ­зустрічаю на сходах однокурсницю ­Тетяну.

— Танька, бігом у буфет. Там їсти на дуригу дають!

Тетяну не треба довго вмовляти. Вона другий день без грошей. Сідаємо за столик. Крім нас, у буфеті ще кілька студентів-прогульників. Милуюся, як подруга уплітає свою порцію.

— Юр, а в тебе не буде позичити 5 рублів до Шполи доїхати? — запитує.

Звісно, буде. Я теж хочу бути щедрим. Даю їй омріяну "п'ятірку". Тетяна кладе не до гаманця, а просто на стіл. Поволі випиває каву. Шукає очима серветку, аби витерти руки. Раптом бере щойно позичену п'ятірку й витирає нею. Зіжмакує і кидає в тарілку. Я німію. Переборюю себе й відношу на стіл із непомитим посудом.

Дорогою дівчина розповідає, як вивчила філософію. Я не стримуюся:

— Ти гроші в мене позичала, аби руки ними витерти?

Подруга судорожно дістає гаманець. Марно шукає купюру. На її обличчі — жах. Я біжу до столу з немитим посудом. Пізно. Грошей немає. Вертаюся, як побитий собака. Сьогодні ми славно пообідали. І головне — майже безплатно.

Сейчас вы читаете новость «П'ять рублів до Шполи». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

1

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода