Ексклюзивы
понедельник, 28 сентября 2015 17:26
Юрій Стригун
Юрій Стригун
Юрій Стригун

До панночки в ліс

Уночі в Тальному немає більш моторошного місця, ніж палац Шувалова. Це сіра споруда з високими щоглами. Понад сотню років тому його збудував данський архітектор Клеменс. Навколо — 300-літні дуби. Високі вежі з гвинтовими сходами ніби досі чекають на господарів. Ті повмирали один за одним на початку ХХ століття. Трохи поодаль — їхні могильні плити з мальтійськими хрестами. Колись тут був музей, а зараз руїни й пустка. У середині 1990-х я був науковим співробітником музею. Згодом посаду скоротили, а мене перевели в сторожі.

Ніч у лісі настає блискавично. У найменшій кімнатці — моя сторожка. Тут телефон — для зв'язку зі світом, масляна батарея, кілька стільців, що заміняють ліжко. І, головне — лампочка, яка одиноко світить на весь ліс. Здається, темрява навалюється на палац, а палац, у свою чергу, на мою сторожку.

Галявина біля входу — улюблене місце відпочинку розгульних компаній. Інколи, коли перепивають, гатять кулаками в двері, вимагаючи негайної екскурсії. У липні в нічному лісі починають літати молоді сови. Вони квилять так, що душа ховається в п'яти.

Якось директор поставив біля моєї сторожки грубо збитий ящик. У ньому — викопаний скелет із черепом часів черняхівської культури. Вадим Федорович запевняв, що це — молода дівчина й боятися її не слід.

Я рятувався читанням. Книжки відволікали від думок про мертву. Здалеку ми були нагадували гоголівського Хому Брута й Панночку: у невеличкому колі світла з книжкою щось бубнить хлопець, а поруч — покійниця. І хтозна, чи не відьма.

Якось я не витримав, зачинив музей і пішов додому. Кілька разів збивався з дороги й блукав темним нічним лісом. У хвилину відчаю попросив:

— Боже, дай мені можливість працювати вдень, як усі люди!

Бажання здійснилося за місяць. Відтоді, хоч би як було погано, не нарікаю на долю. Тішуся думкою, що було гірше.

Сейчас вы читаете новость «До панночки в ліс». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

1

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода