Ексклюзиви
Четвер, 29 грудня 2011 13:09
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Зимові гуси

Цей грудень майже весь стояв такий, як мені треба — теплий і вологий. Так краще, ніж якби він був просто безсніжний і морозний. Бо тоді відсутність снігу переживається гостріше, в природі немає затишку, і світ — як неживий, скляний увесь, наче в тебе коло вуха невидимо гуде вітер над горлечком порожньої пляшки, і ніби ця пляшка якась така, що в неї зроду нічого доброго не наливали.

А от коли все, як оце тепер, — довколишній простір оживає й утаємничується, таким я його люблю вже багато років, іще змалку. Особливо ввечері, коли здається, що ось-ось, зовсім близько, будь-де, хоч би й у Києві на Шулявці, в сутінках можеш зустріти табун сірих гусей, або просто знаєш, що вони десь тут є.

Звідки це? Може, все від того, що ці гуси тільки звуться сірими, а насправді їхня масть — кольору пожухлої мокрої трави, якою вона буває саме під отаку погоду. І пахнуть вони так само, як і ця трава, — холодною водою, річкою й рибою в ній, вітром і зовсім трохи землею, але не так сильно, як вона пахне весною.

Вони вміють гуляти просто так, без суєти й поспіху

Погода ця, може, й не найзручніша — ніде нема сухого місця, куди не ступи — всюди грязюка, але гуси вміють все це обходити, від їхнього викупаного пір'я і вимитих лап завжди віє враженням святкової чистоти.

І ще вони вміють гуляти просто так, без суєти й поспіху — так уміють тільки гуси та товсті коти поважного віку.

Отак поглянеш — у природі зараз майже нема ніяких інших кольорів, їх, може, тільки три. Найбільше — бурої трави, і де-не-де трохи ясно-зеленого моху, при самій землі на стовбурах старих дерев. І ще, окремими вкрапленнями в цій картині, — червоні лапи гусей. Оце і все. І тобі добре тут, і самому хочеться отак — нікуди не поспішати й не хотіти багато.

Зараз ви читаєте новину «Зимові гуси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

12

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Віталій Жежера
Про читання Переглядів: 306
Собака Гриша Переглядів: 693
Поворот на осінь 1 Переглядів: 459
Навіки старші 1 Переглядів: 387
Трохи жалько Переглядів: 405
Голосів: 135
Голосування П'ятов втратить місце основного воротаря "Шахтаря" та збірної України?
  • 1) так, він регулярно помиляється і вік уже грає проти голкіпера
  • 2) ні, вкотре доведе свою психологічну стійкість і далі гратиме на потрібному рівні
Переглянути
Погода