Ексклюзиви
Четвер, 04 березня 2010 19:25
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Помста Юрика

 

Мій юний друг Юрик підробляє тим, що бере у видавництвах нові книжки, пише на них коротенькі відгуки й прилаштовує все це де-небудь по газетах. Він любить, щоб у книжках була містика, і відзначає це в своїх писаннях. Мовляв, є містика, і це добре. То не літературна критика, а так, безневинна реклама вітчизняного книговиробника.

Юрик — графоман із дитинства, цим і користуються видавці. І їм від цього добре, а Юрикові — потрійне задоволення: і книжку почитає, й полюбується в газеті своїм відгуком, і копійку якусь заробить. Як усі безкорисливі графомани, Юрик непрактичний, але гордий. Через те з ним трапляються якісь несподіванки. Ось він мені телефонує:

— Шеф, а можна я не буду писати про книжку, яку оце вчора взяв?

Відповідаю, що то справа не моя, адже не я давав йому ту книжку. А все-таки цікаво, чому він не буде писати про неї? Юрик пояснює:

— Мене дуже образила у видавництві одна баришня. Та, в якої я беру книжки. Ось почав читати й знайшов у книжці темне місце. Зателефонував тій баришні й запитав, що те місце означає. А вона, зараза, мабуть, сама книжку не читала, а мені каже: я, мовляв, не довідкове бюро! І так зневажливо сказала, наче я їй ніхто. Ні, не буду писати!

— А чого ти од мене хочеш?

Мене дуже образила одна баришня

— Хочу знати, чи нічого мені за те не буде, що я книжку взяв — і мовчу?

— Ні, нічого не буде. .

Через деякий час він знову озивається:

— Шеф, я оце читаю ту книжку й вона мені подобається, і я таки напишу про неї!

— Передумав мститися?

— Ні! Але зроблю ось як: напишу відгук, опублікую, а тій баришні не скажу. Хай сидить і думає собі, яка вона дурна, що віддала книжку задарма!

І ми з ним ще деякий час обговорюємо цю чудову ідею. Справді, треба ж якось ставити на місце тих жлобуватих баришень, котрі зневажають нашого брата.

Зараз ви читаєте новину «Помста Юрика». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

18

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода