Ексклюзиви
Четвер, 10 січня 2019 16:01
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Не скажу

Інколи дивлюся на себе збоку і не дуже добре розумію те, що бачу. От, наприклад, знаю, що нездатний збрехати. Буває, й хочеться, а воно виходить погано. Через те мене в армії ніколи не посилали за пляшкою, бо "на лобі написано", що в оцього солдата за поясом "фугас", і патруль за півкілометра це бачить.

Ну, здається, воно й добре, живи і втішайся, що Бог дав тобі бути правдивим. Одначе, виявляється, що я при цьому дуже боюся справжньої правди про самого себе. За часів студентських у нас викладав марксистсько-ленінську естетику нині покійний Іван Андрійович Зязюн — пізніше він став ректором Полтавського педінституту, а ще піз­ніше, на початку дев'яностих, — міністром освіти. У нього був противний тенор, як у комара. Коли задрімаєш на лекції, він отим своїм противним голосом і каже: "Товаришу такий-то, приємних сновидінь!" Кінець слова звучав як "… діннь!" Так от, він володів гіпнозом. Викликав студента-добровольця. Коли той виходив перед аудиторією, Зязюн присипляв його й питав: "А що ви думаєте про І. А. Зязюна?" Студент, на потіху всім, у трансі чесно казав, що думав. Сам І. А. зоставався незворушним і ніколи не мстив за сказане. А от я був чи не єдиним, хто в тих сеансах участі не брав — бо панічно боявся і не хотів оприлюднювати чогось такого всередині себе — дуже страшного й мені самому невідомого.

Те, що в собі приховуєш, не обов'язково якесь погане. Згодом, коли вже сам став викладачем, відчував таємну симпатію до однієї студентки. І от вона якось питає: "Про що ви зараз думаєте?" А я саме про неї думав і поспішно відповів: "Не скажу!" Не знаю, чи вийшло це переконливо. Однак, утішало те, що всі слова було підібрано правильно й без обману.

Зараз ви читаєте новину «Не скажу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Віталій Жежера
Список слів Переглядів: 126
Буенос-Айрес Переглядів: 1386
З рук в руки Переглядів: 423
Кольорові конверти 2 Переглядів: 557
Вже чи ще ні 1 Переглядів: 594
Голосів: 558
Голосування Яку спортивну подію 2019 року ви чекаєте найбільше?
  • 1) повернення у бокс Володимира Кличка
  • 2) перемоги Еліни Світоліної на турнірі Великого Шолому
  • 3) "Шахтар" чи "Динамо" дійдуть принаймні до чвертьфіналу Ліги Європи
  • 4) виходу футбольної збірної України на Євро-2020
  • 5) приходу до київського "Динамо" кваліфікованого головного тренера
Переглянути
Погода