Ексклюзиви
Четвер, 20 серпня 2009 20:54
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Елементарні катастрофи

 

Ось приклад елементарної катастрофи: коли зачепишся штаньми за огорожу й висиш. Відчепити сам себе не можеш, а ти ж обирав для перелазу таке місце, де люди мало ходять, і тепер тобі здається, що ніхто ніколи тебе звідси не зніме, до кінця світу.

Потім розумнішаєш і чогось подібного більше не трапляється. Бувають катастрофи серйозніші — одначе, не такі елементарно-безвихідні.

Але інколи знов повертаються катастрофи елементарні.

Якось недавно я стояв біля метро вранці й пив каву. Підійшла дівчина й спитала, як пройти на таку-то вулицю, номер будинку такий-то. Нібито нема нічого простішого. Це метрів 300 звідси. Туди є три дороги. Можна піти спершу ліворуч, потім звернути праворуч. Можна — спершу праворуч, потім ліворуч. А можна — по діагоналі, повз маленьку церкву, через двір, але це довше пояснювати, якщо людина стороння.

Там багато різних дівчат, а її імені я не знаю

Отже, я показав перший шлях. Але забув сказати, що там треба повернути праворуч. Коли згадав, дівчина була вже далеченько. Мені стало соромно, і я пішов їй навздогін. Вона йшла швидко, а мені заважала кава в одній руці, газета в другій. Покликати, щоб зупинилася? Там багато різних дівчат, а її імені не знаю. Мобільний телефон? У мене він є, і в неї є, але я не знаю її номера. Попросити когось, щоб наздогнав її? Ні, це зовсім дурдом.

Мене охопив дивний відчай. І тут я зупинився. Що таке? Вона дійде, там нема де заблукати.

Але чому мені ця ситуація здалася раптом безвихідною?

А ось чому: номер, який вона назвала — то номер дому, в якому я живу. Отже, я ніби підсвідомо рушив тим самим шляхом, що й дівчина — але ж сам собі показав дорогу неправильно. Це якраз і була елементарна катастрофа, яких із дорослими людьми не трапляється — а саме через те вони здаються ще страшнішими, ніж колись.

Зараз ви читаєте новину «Елементарні катастрофи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

12

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода