четвер, 22 грудня 2005 18:25

Усе проплачено

 

Цього тижня знову судили Ходорковського. І знову біля будинку суду були пікети. Два — проти екс-олігарха, третій — за. Дорогою до головного входу ми проїхали їх по черзі. Біля останнього водій таксі нарешті не стримався:

— Нецікаво. Стоять собі. Хоч би побилися, чи що, — і за секунду, ніби здогадавшись: — А, мабуть, за бійку їм не проплатили!

Те, що участь у пікеті "проплатили", — навіть не потребувало обговорення.

"Усе проплачено" — цю думку я чую щоразу, коли мова заходить про будь-які акції протесту. Щиро підтримувати Ходорковського? Перекривати дороги, протестуючи проти скасування пільг? Вимагати припинення війни в Чечні? І все це задарма? Не смішіть мене!

Чому так пощастило російській владі, навіть не зовсім зрозуміло

Цілковита невіра в щирість громадянського протесту — дивна риса, яку несподівано набуло російське суспільство. Чому так пощастило російській владі, навіть не зовсім зрозуміло. 10-15 років тому політичні опоненти також дорікали один одному продажністю. Ліві не сумнівалися, що демократи — "сволота", але при цьому ніхто не ліз до кишені пересічного захисника Білого дому. Усе списувалося на промивання мізків, яке влаштовують хитрі капіталісти.

Сьогодні інакше: кишеня просвічується, немов рентгеном. У ній мінімум 500 рублів і клаптик паперу з адресою каси, де отримано гроші. Громадянський протест — робота, за яку платять, — упевнений сьогодні пересічний росіянин.

Дивно, що цей міф укоренився сам по собі, без особливих зусиль тих, кому він вигідний. Більше того, вловивши тенденцію, влада особливо й не криється з держфінансуванням, наприклад, акцій руху "Наші". Плата за показушний патріотизм повинна переконати народ у тому, що "проплачено" справді все.

Тішить лиш одне: на "проплачені" акції рідко приходять більше трьохсот осіб. Виходить, інші росіяни — а це близько 140 мільйонів — забезпечені. Адже вони не заряться на такий простий заробіток.

Зараз ви читаєте новину «Усе проплачено». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути