
Російський математик 44-річний Григорій Перельман відмовився від премії розміром у $1 млн.
Математичний інститут Клея в США присудив Перельману Премію тисячоліття за доказ гіпотези Пуанкаре. Вчені не могли довести її упродовж століття.
Математик відмовився вже від другої винагороди. Чотири роки тому не прийняв присуджену йому за те ж досягнення медаль Філдса.
Перельман живе з матір"ю у маленькій квартирі на околиці Санкт-Петербурга. Із журналістами не спілкується, публічно не виступає.
5 років тому вчений за власним бажанням звільнився з Математичного інституту імені Стєклова й відтоді ніде не працює. Живе на пенсію матері. Інколи підробляє репетиторством. Увесь час проводить удома. На вулицю виходить лише, аби піти до Маріїнського театру послухати оперу.
— Якось я потрапила до їхньої квартири. Була вражена. У кімнаті нема нічого. Тільки стіл, табуретка і ліжко з брудним матрацом, що залишився від попередніх власників-алкоголіків, — каже журналістам Віра Петрівна, сусідка вченого. — Квартира кишить тарганами. Звідти вони розбігаються по під"їзду. Всі спроби вивести комах невдалі. Таргани рятуються від облав у квартирі математичного генія.
Російський Фонд допомоги дітям і санкт-петербузький осередок Комуністичної партії Росії заявили, що не проти отримати гроші замість ученого. Перельман пояснив журналістам крізь зачинені двері, що має для життя все необхідне. Грошей йому не треба і забирати премію він не збирається.
Гіпотезу Пуанкаре сформулював французький математик Анрі Пуанкаре 1904 року. Її вважають одним із семи "завдань тисячоліття". За вирішення кожної з цих математичних проблем інститут Клея обіцяв премію і грошову винагороду розміром у $1 млн.
Коментарі