
Щоб зменшити використання пластику, індійська залізниця повертається до подавання чаю в традиційних глиняних горнятках.
На всіх 7 тис. вокзалах Індії з її 1,35 млрд населення чай тепер подаватиметься в глиняних чашках, відомих як кулхади. Про це пише британська The Guardian.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонять одноразовий посуд, пакети, соломинки
Кулхади масово використовували в країні в давнину. Це непофарбовані, не покриті фарбою і без ручок горнятка. Вони повністю розкладаються та екологічно безпечні. Тому міністр залізниць Піюш Гоял заявив, що вони замінять пластикові стаканчики в рамках урядової програми відмови від одноразового пластику.
"Кухлади не тільки допоможуть зменшити використання токсичного пластика і збережуть навколишнє середовище, а й забезпечать роботою і заробітком сотні тисяч гончарів", - сказав Гоял.
Це не перша спроба повернути кулхади на залізницю. Один з попередників Гояла, Лалу Прасад Ядав, намагався повернути їх 16 років тому, але проєкт так і не вдалося реалізувати, і пластикові стаканчики залишилися. Тепер планується зробити їх універсальними горнятками для чаю, який подають в поїздах і на платформах.
Під час пандемії Covid-19 у них є додаткова перевага - вони гігієнічні, бо обпікаються в печі та їх рідко використовують повторно. В Індії багаті традиції гончарства. Хоча попит на такий посуд падає в міру того, як все більше індійців звертаються до пластику. Проте глиняні горщики для зберігання води досі звичні для сіл.
Перед пандемією 23 млн осіб щодня подорожували в поїздах Індії. За словами політика й експерта з ремесл Джая Джайтлі, це може дати додатковий дохід 2 млн гончарів.
Уряд уже почав закупівлі 20 тис. електричних гончарних кіл й устаткування для понад 100 тис. гончарів, яких планує найняти. Середній дохід гончара, який працюватиме на такій роботі, збільшиться в перерахунку з 957 грн до 3828 грн на місяць.
Коментарі