Ексклюзиви
Середа, 21 жовтня 2020 14:10

Зафіксували найсильніше за чверть століття нашестя сарани

Зафіксували найсильніше за чверть століття нашестя сарани
Сарана в Ефіопії / Reuters

На північному сході Ефіопії нашестя сарани, яка пожирає весь урожай у цій африканській країні. За даними продовольчого агентства ООН ФАО, нашестя - найсильніше за останні 25 років.

Вдова Марімо Вадіша кидає каміння і стріляє кулями в сарану на її полі. Весь урожай, єдиний дохід її сім'ї, з'їли ці комахи. Про це пише CNN.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Половина людства залишиться без прісної води

"Ми залишилився без урожаю. Затягуємо паски й плачемо вдень і вночі. Як маю прогодувати своїх дітей?" - каже Марімо.

Із січня в Ефіопії сарана пошкодила близько 200 тис. га землі, що поставило під загрозу запаси продовольства в країні. Одна зграя комах на 1 кв. км може з'їсти стільки ж їжі за день, що й 35 тис. людей.

Нашестя сарани регулярно переслідує Східну Африку і регіон Червоного моря. Із кінця 2019-го пандемія коронавірусу посилила кризу в регіоні, порушивши ланцюжок поставок ФАО пестицидів та іншого обладнання для знищення комах.

Конфлікти і хаос в Ємені, звідки зародилися деякі зграї, унеможливили розпорошення пестицидів з літаків біля місць зародження сарани. Це в поєднанні з сильними дощами збільшило їх чисельність.

Всесвітній банк заявив, що комахи можуть обійтися Східній Африці і Ємену в $8,5 млрд цьогоріч. Представник ФАО в Ефіопії Фатума Сеїд побоюється, що наступного року така ситуація повториться.

Зараз ви читаєте новину «Зафіксували найсильніше за чверть століття нашестя сарани». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1135
Голосування Що будете робити у карантин вихідного дня?
  • Те саме, що завжди. Карантин - неефективний
  • Проведу час з користю вдома
  • Якщо все закрите - гулятиму на природі
  • Пообідаю у "Велюрі" Миколи Тищенка
  • Який такий карантин вихідного дня? Вперше чую
Переглянути