Ексклюзиви
Вівторок, 21 вересня 2021 13:26

Вулкан на Канарських островах "з'їв" уже 166 будинків
6

Виверження вулкана на острові Ла-Пальма
Фото: Reuters
Виверження вулкана на острові Ла-Пальма
Виверження вулкана на острові Ла-Пальма
Виверження вулкана на острові Ла-Пальма
Виверження вулкана на острові Ла-Пальма

Лава з вулкана, який вивергається з неділі на острові Ла-Пальма на іспанських Канарських островах, підійшла до океану.

Ця ситуація турбує іспанську владу, оскільки реакція лави на солону воду призводить до викидів токсичних газів. У морі навколо острова створили заборонену зону. Про це пише El Pais.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найсильніше в історії виверження забрало майже 36 тис. життів

Лава має температуру приблизно 1000°C. Вона досягла моря, температура якого орієнтовно 20°C. У результаті відбувається вибух водяної пари, який створює щільну білу хмару. Пара, переважно хлор, спричиняє подразнення шкіри, очей і дихальної системи.

Вулкан на Ла-Пальмі, перше виверження якого відбулося 1971-го, вивергається третій день. Викидає вогонь, дим і попіл. Досі тріщини викидали потік лави заввишки в середньому 6 м. Потоки зруйнували вже 166 будинків на площі понад 100 га. Майже 6000 осіб евакуювали з острова. Лава "буквально з'їдає будинки, інфраструктуру й урожай".

Перші оцінки показали, що вулкан містить до 20 млн куб. м лави. Це менш як половина від 43 млн куб. м, випущених під час виверження 1971 року.

Влада Іспанії розраховує евакуювати з острова Ла-Пальма до 10 тис. осіб через виверження вулкана. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному в неділю на сторінці цивільної гвардії королівства.

Зараз ви читаєте новину «Вулкан на Канарських островах "з'їв" уже 166 будинків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі