Львів'янка Оксана Літинська розповіла в інтерв'ю журналу "Країна", як підіймалася на найвищі вершини світу. Зокрема, жінка, яка працює фінансовим директором у банку і майже 20 років живе в Лондоні, піднялася на найвищу вершину світу Еверест, найвищі вершини всіх континентів, і на одну з найскладніших гір у світі Чонґорі або К2, під час сходження на яку гине до 20% альпіністів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці потрапили під лавину на горі Казбек: повідомили про їх стан
"Сходження на К2 тривало майже 1,5 місяця. Підйом - днів 20. На вершину йшли 22 альпіністи. Було 250 носильників. Щоб добратися в базовий табір, треба проїхати 130 кілометрів, потім ще 90 пішки. І не гірською стежкою, а величезними валунами, бродом переходити річки. Туди непросто доправити їжу. Несли курей, їх першими їли. Далі кіз, бо ті йдуть самостійно. Брали сніг, топили й варили на балонах. Останніми їли тамтешніх яків. Дорогою можна бачити їхні голови", - розповідає Оксана Літинська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ішов усю ніч. Перед світанком зрозумів: не відчуваю пальців
Також альпіністка-аматорка розповіла про небезпеки, які чигали під час сходження на Чонґорі.
"На К2 немає пологих ділянок. Тож ставити намети у проміжних таборах - проблема. Щоб дійти до туалету, треба прищеплюватися до шнурка. Багато альпіністів гинули, бо нехтували цим. Постійно кут підйому від 45 до 90 градусів. Якщо впасти, летітимеш до низу. Там чимало снігу, тож великі ризики лавин. Багато складних ділянок. Каміння не монолітне. Часто скріплене льодом. Коли світить сонце, він тане і скелі стають крихкими. Легко скинути камінь навіть незначним рухом. Коли спускалася, потрапила під каменепад, зламала ребро й ушкодила нирку. Через біль помалу йшла. Психологічно найтяжче переступати через трупи, які висять на мотузках під вершиною. Здаються живими. Замерзли й муміфікувалися", - розповідає Оксана Літинська.
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ в журналі "Країна": Найтяжче – переступати через трупи, які висять на мотузках під вершиною
Коментарі