НАТО 14 жовтня розпочинає двотижневі щорічні маневри щодо захисту країн-учасниць Альянсу.
Під час навчань відпрацюють також застосування ядерної зброї. Про це повідомляє DW з посиланням на штаб-квартиру НАТО у Брюсселі.
У тернуваннях Steadfast Noon ("Стійкий полудень") візьмуть участь близько 2 тис. військовослужбовців, які дислокуються на восьми європейських авіабазах.
Під час повітряних маневрів планують задіяти понад 60 літаків. Серед них - сучасні винищувачі, здатні перевозити розміщені в Європі американські ядерні бомби. А також дальні бомбардувальники, літаки спостереження та дозаправки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка розповіла про масштабне стратегічне навчання Росії
Навчання НАТО відбудуться на авіабазах у Бельгії та Нідерландах, а також у повітряному просторі Великої Британії та Данії - над акваторією Північного моря. У тренуваннях візьмуть участь літаки із 13 країн НАТО, зокрема Німеччини.
При цьому в Альянсі зазначили, що Steadfast Noon не є прямою реакцією на війну Росії проти України. Наголосили, що під час маневрів не застосовуватиметься бойова зброя.
За даними агентства dpa, НАТО не оприлюднювало жодної інформації про сценарій та деталі навчань. Однак, військові експери вважають, що до маневрів цього разу увійдуть відпрацювання безпечного транспортування американської ядерної зброї з підземних сховищ до літаків і її встановлення під винищувачами. Потім тренувальні польоти відбуватимуться без бомб.
Програма НАТО щодо спільного використання ядерної зброї передбачає, що цей вид розміщеного у Європі американського озброєння у надзвичайних ситуаціях може бути застосований по об'єктах противника з літаків країн-партнерів.
За непідтвердженими даними, ядерна зброя зберігається на півночі Італії, у Туреччині, Бельгії, Нідерландах. А також на базі Бюхель у німецькій федеральній землі Рейнланд-Пфальц.
Міністри оборони країн НАТО зберуться для перегляду багаторічної політики відносин з РФ. Альянс зараз працює над розробкою нової стратегії щодо Росії, щоб визначити майбутнє співпраці в умовах поточної геополітичної ситуації.
Остаточного проеєту ще немає, альянс збирає думки всіх 32 країн-учасниць, щоб просувати дебати про майбутні дії.
Коментарі