середа, 13 березня 2019 03:05

Відому правозахисницю засудили до 33 років в'язниці та побиття батогом

Відому правозахисницю засудили до 33 років в'язниці та побиття батогом
Насрін Сотуде відома на весь світ адвокатка та лауреатка премії Сахарова. Фото: Центр інформації про права людини

Правозахисники вимагають у влади Ірану відпустити відому адвокатку Насрін Сотуде, яку засудили в країні до 33 років в'язниці та побиття батогом за захист прав людини.

Відповідна заява активістів з'явилася на сайті організації Amnesty International, пише Центр інформації про права людини.

Сотуде відома на весь світ адвокатка та лауреатка премії Сахарова. Вона представляла інтереси ув'язнених активістів і політиків після заворушень 2009 року в Ірані, неповнолітніх, засуджених до смертної кари та жінок, які виступали проти носіння хіджабу.

Силовики затримали її ще в червні минулого року і звинуватили в порушенні громадського порядку та підбурюванні до корупції та проституції. Загалом, за словами активістів, Сотуде звинуватили за сімома статтями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Премію Сахарова віддали двом іранцям

Під час розгляду справи судді скористалися правом збільшити максимальний термін покарання, яке закріплене в законодавстві Ірану. Правозахисники з Amnesty International наголошують, що вирок Сотуде найжорсткіший з тих, які вони зафіксували в країні.

Це не перший вирок проти адвокатки: у 2012 році її засудили за нібито поширення пропаганди та змову проти Ірану. Тоді на захист Сотуде також стали активісти та відомі на весь світ політики, а тому згодом її відпустили на волю.

У вересні минулого року влада країни засудила до десяти з половиною років ув'язнення та побиття батогом вчителя Мохаммеда Хабібі за діяльність у профспілці.

Зараз ви читаєте новину «Відому правозахисницю засудили до 33 років в'язниці та побиття батогом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути