Європейський парламент ухвалив перший у світі закон про штучний інтелект.
Він має забезпечити безпеку і дотримання прав громадян, повідомляє пресслужба Європарламенту.
За це проголосували 523 євродепутати, проти - 46, 49 утрималися.
Документ встановлює зобов'язання щодо ШІ на основі його потенційних ризиків і рівня впливу.
Заборонили системи біометричної категоризації, що ґрунтуються на чутливих характеристиках, і нецільове збирання фото облич з інтернету або записів камер відеоспостереження для створення баз даних розпізнавання лиць.
Правоохоронним органам заборонили використання систем біометричної ідентифікації, за винятком визначених ситуацій.
Оформили чіткі зобов'язання для інших систем штучного інтелекту з високим рівнем ризику через їхню значну потенційну шкоду здоров'ю, безпеці, основним правам, навколишньому середовищу, демократії та верховенству права.
Запровадили вимоги прозорості для систем штучного інтелекту загального призначення (GPAI) і моделей GPAI, на яких вони базуються. Це включає дотримання законодавства ЄС про авторське право.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент розроблює жорсткий закон про штучний інтелект - ЗМІ
"Дипфейки"і згенероване аудіо мають бути чітко позначені.
"Ми нарешті маємо перший у світі обов'язковий до виконання закон про штучний інтелект, щоб зменшити ризики, створити можливості, боротися з дискримінацією та забезпечити прозорість", - сказав співдоповідач комітету з питань внутрішнього ринку Брандо Беніфей.
Після технічних уточнень закон має офіційно ухвалити Рада ЄС. Він набуде чинності через двадцять днів після його публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу і буде повністю застосовний через 24 місяці після набрання чинності, за низкою винятків.
Влада Італії вирішила заборонити доступ до чат-боту СhatGPT. Причиною є проблеми з конфіденційністю. 20 березня було порушено конфіденційність даних розмов користувачів та платіжної інформації людей, які купували платну версію ChatGPT.
18 лютого в Україні запрацював чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT від компанії Open AI.
Коментарі