четвер, 14 вересня 2023 18:56

Українські санкції повинні стати прозорими та сумісними із західними – американські медіа

Українські санкції повинні стати прозорими та сумісними із західними – американські медіа
Зловживання санкційними інструментами в Україні ускладнює допомогу з боку США. Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

Зловживання санкційними інструментами в Україні є невирішеною проблемою, яка ставить під загрозу майбутнє відновлення України і ускладнює допомогу у цьому процесі з боку Сполучених Штатів.

Про це йдеться в американському виданні National interest.

"Західні держави не довіряють українським санкціям, оскільки докази порушень є секретними і не надаються на вимогу про взаємність санкцій. Необхідна більша співпраця між українською владою та західними санкційними органами, включаючи прозорість доказів, які підлягають розгляду в українських та міжнародних судах", – йдеться у публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україні треба вирішити складні проблеми" - The Washington Post

Американське видання зазначає, що санкції залишаються необхідним інструментом протистояння з Росією, проте санкційний процес в Україні має істотну корупційну складову.

"У непрозорому українському політичному та бізнес-середовищі цей інструмент перетворився на надмірно використовувану та політизовану зброю, якою часто зловживають і яка в деяких випадках не має нічого спільного з Росією, як стверджують українські підприємці, що постраждали від санкцій. Брак прозорості та відсутність належної правової процедури призвели до припущень, що український режим санкцій не вільний від корупції та корисливих інтересів", – стверджують автори статті.

Видання наводить статистику введення санкцій в Україні, цитуючи керівника практики міжнародного комерційного та торговельного права (ІКТ) в київському офісі Baker McKenzie Ганну Штепу, яка стверджує, що з початку війни до українського санкційного списку було додано понад 5715 фізичних та 3153 юридичних осіб, багато з яких були піддані санкціям за сприяння обходу існуючих санкцій та інших обмежувальних заходів щодо ведення бізнесу в Росії. За словами Штепи, в Україні було порушено понад 2300 кримінальних справ лише за фактом колаборації з державою-агресоркою.

На думку авторів статті, є низка інструментів, за допомогою яких можна вирішити проблему непрозорості та корупційності українських санкцій. Наприклад, застосування технології блокчейн для відстежування державних грошей, а також більш тісна співпраця.

На думку американських партнерів, Україна повинна посилити свої антикорупційні зусилля, зокрема зробити санкції прозорими та сумісними із західними.

У Верховній Раді з'явився президентський законопроєкт щодо посилення відповідальності за корупцію. Володимир Зеленський пропонує у воєнний час прирівнювати її до державної зради. Поки що відомо, що термін позбавлення волі за корупційні злочини може зрости до 15 років, можуть скасувати можливість внесення застави, а частину справ передати від НАБУ до СБУ.

Організація Transparency International вважає ініціативу поганою, бо посилення відповідальності не знизить рівень корупції в країні, але може негативно вплинути на євроінтеграцію. Натомість, на їх думку, краще гарантувати невідворотність існуючого покарання.

Зараз ви читаєте новину «Українські санкції повинні стати прозорими та сумісними із західними – американські медіа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути