понеділок, 10 січня 2022 19:30

У військові бази, які покидають французи, приходять "вагнерівці"

У військові бази, які покидають французи, приходять "вагнерівці"
Солдати малійської армії / Getty Images

Протягом останніх тижнів до Малі прибули російські військові радники, повідомили представники малійської армії.

Офіцер малійської армії сказав, що близько 400 російських військових можуть діяти в штаті їх збройних сил, щоб придушити ісламістське повстання, яке в країні триває десятиліттями. Про це повідомляє France24.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС навчав солдатів в Африці, а "вагнерівці" їх очолили

Інший офіцер сказав, що російські радники присутні в "кількох частинах Малі", що підігріває підозри, що хунта Малі, найняла "вагнерівців".

Наприкінці грудня 15 західних країн засудили розгортання "вагнерівців" в Малі та звинуватили Москву в наданні матеріальної підтримки нелегальним бойовикам із цієї приватної військової компанії.

Малі в епіцентрі повстання джихадистів, яке розпочалося на півночі країни в 2012 році й через три роки поширилося на сусідні Нігер і Буркіна-Фасо. Франція втрутилася в конфлікт в 2013 році й зараз має приблизно 5000 військових у регіоні, але планує знизити їх кількість до 2500-3000 до 2023 року. Французькі війська недавно повернули державним силам Малі три військові бази на півночі країни, зокрема в пустельному місті Тімбукт. За словами офіцера малійської армії, російські радники прибули в Тімбукт після того, як французи залишили його 14 грудня.

Раніше Париж заявив, що будь-яке розгортання "вагнерівців" несумісне з присутністю французьких військ.

Відтоді, як у 2020 році відбувся військовий переворот у Малі, зростає міжнародне занепокоєння ситуацією в країні.

Під тиском Франції та сусідів хунта Малі пообіцяла, що країна повернеться до цивільного правління в лютому 2021 році, після проведення там президентських і парламентських виборів. Але де-факто стався другий переворот у травні 2021 року.

Франція оголосила про скорочення військ після другого перевороту. Тоді правляча армія Малі розглянула можливість найняти "вагнерівців" для підтримки хунти.

Приватна військова компанія "Вагнера" - російська нелегальна неофіційна воєнізована організація, створена в 2013 році. "Вагнерівці" воюють на Донбасі, в Сирії, Судані, Центральноафриканській республіці, на Мадагаскарі, в Лівії, Мозамбіку, Лесото, Ботсвані, Зімбабве, Анголі, Гвінеї, Гвінеї-Бісау. За даними розслідування Bellingcat, глава Офісу президента Андрій Єрмак призупинив спецоперацію затримання кількох десятків "вагнерівців", які мали летіти з Білорусі до Туреччини через Україну, через що операція провалилася.

Євросоюз в кінці року ввів санкції проти ПВК "Вагнера".

Зараз ви читаєте новину «У військові бази, які покидають французи, приходять "вагнерівці"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути