Протягом останніх тижнів до Малі прибули російські військові радники, повідомили представники малійської армії.
Офіцер малійської армії сказав, що близько 400 російських військових можуть діяти в штаті їх збройних сил, щоб придушити ісламістське повстання, яке в країні триває десятиліттями. Про це повідомляє France24.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС навчав солдатів в Африці, а "вагнерівці" їх очолили
Інший офіцер сказав, що російські радники присутні в "кількох частинах Малі", що підігріває підозри, що хунта Малі, найняла "вагнерівців".
Наприкінці грудня 15 західних країн засудили розгортання "вагнерівців" в Малі та звинуватили Москву в наданні матеріальної підтримки нелегальним бойовикам із цієї приватної військової компанії.
Малі в епіцентрі повстання джихадистів, яке розпочалося на півночі країни в 2012 році й через три роки поширилося на сусідні Нігер і Буркіна-Фасо. Франція втрутилася в конфлікт в 2013 році й зараз має приблизно 5000 військових у регіоні, але планує знизити їх кількість до 2500-3000 до 2023 року. Французькі війська недавно повернули державним силам Малі три військові бази на півночі країни, зокрема в пустельному місті Тімбукт. За словами офіцера малійської армії, російські радники прибули в Тімбукт після того, як французи залишили його 14 грудня.
Раніше Париж заявив, що будь-яке розгортання "вагнерівців" несумісне з присутністю французьких військ.
Відтоді, як у 2020 році відбувся військовий переворот у Малі, зростає міжнародне занепокоєння ситуацією в країні.
Під тиском Франції та сусідів хунта Малі пообіцяла, що країна повернеться до цивільного правління в лютому 2021 році, після проведення там президентських і парламентських виборів. Але де-факто стався другий переворот у травні 2021 року.
Франція оголосила про скорочення військ після другого перевороту. Тоді правляча армія Малі розглянула можливість найняти "вагнерівців" для підтримки хунти.
Приватна військова компанія "Вагнера" - російська нелегальна неофіційна воєнізована організація, створена в 2013 році. "Вагнерівці" воюють на Донбасі, в Сирії, Судані, Центральноафриканській республіці, на Мадагаскарі, в Лівії, Мозамбіку, Лесото, Ботсвані, Зімбабве, Анголі, Гвінеї, Гвінеї-Бісау. За даними розслідування Bellingcat, глава Офісу президента Андрій Єрмак призупинив спецоперацію затримання кількох десятків "вагнерівців", які мали летіти з Білорусі до Туреччини через Україну, через що операція провалилася.
Євросоюз в кінці року ввів санкції проти ПВК "Вагнера".
Коментарі