Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що в країні будуть створені десятки тисяч загонів народного ополчення.
Загони повинні не дозволити "американської імперії своєю ногою торкнутися території Венесуели", пише Telesur.
За словами Мадуро, до травня буде створено 50 тис. підрозділів Боліваріанського національного ополчення, членами якого будуть близько 2 млн жителів країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мадуро погодився на переговори з опозицією
23 січня у Венесуелі громадяни вийшли на протест проти президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни. Національна асамблея призначила Гуайдо виконувачем обов'язків президента.
Його легітимність офіційно підтримав президент США Дональд Трамп. Також це заявили Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі та Канада. Гуайдо підтримала Організація американських держав. Президент Венесуели Ніколас Мадуро захотів розірвати дипломатичні відносини з США.
Німеччина та Іспанія закликали Мадуро оголосити про проведення нових виборів президента протягом 8 днів, інакше вони визнають легітимним лідером Гуайдо. Ніколас Мадуро порадив Європі відмовитися від ультиматуму та "не робити помилок".
Лідери Франції й Іспанії дали президенту Венесуели Ніколас Мадуро вісім днів на оголошення про вибори, інакше вони визнають Хуана Гуайдо президентом країни.
У РФ визнали травневі вибори, а Мадуро законним главою держави. До такої позиції також приєднався президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, а також президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Ніколас Мадуро заявив, що не має наміру залишати пост президента Венесуели до закінчення терміну повноважень 2025-го.
Коментарі