Туреччина диверсифікує постачання зрідженого природного газу завдяки контракту на придбання американського ЗПГ.
Це обійдеться Туреччині в $1 млрд, пише Bloomberg із посиланням на анонімні джерела.
Державна компанія країни Botas, яка є давнім партнером російського Газпрому, завершує переговори з німецьким Deutsche Bank про надання кредиту на цю суму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільший незалежний нафтотрейдер у світі відмовився від російської нафти
Виділені кошти підуть на закупівлю ЗПГ у виробників США та в європейських трейдерів, стверджують інформовані співрозмовники.
Угода означає перший кредит компанії на імпорт ЗПГ і відкриває шлях для аналогічних угод. Ті ж дозволять Botas диверсифікувати постачання, у яких зараз домінують Росія та Іран. Підписання угоди очікується найближчими тижнями.
Туреччина, як і ЄС, зіткнулася із серйозними проблемами через різке підвищення цін на блакитне паливо з Росії. Водночас турецька влада не дозволяє держкомпанії перенести витрати на споживачів у контексті боротьби з інфляцією і президентських виборів 2023 року.
Країни Євросоюзу готують шостий пакет санкцій проти Росії за розв'язання повномасштабної війни в Україні. Анонсують, що він міститиме "нафтову опцію".
Україна пропонує міжнародним партнерам застосувати до Газпрому "іранську модель" санкцій. Згідно з нею, російський газ ітиме в Євросоюз, але кошти за нього не надходитимуть у Росію. Гроші зберігатимуть на депозитних рахунках в європейських банках, доки Росія не виконає визначені умови. Таким чином ЄС не фінансуватиме війну проти України.
Коментарі