Зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина, яка напередодні відбулася в Сінгапурі, обговорюють ЗМІ, політики, експерти, дипломати.
На зустрічі підписали документ, який президент США одразу охарактеризував як "дуже важливий і досить всеосяжний", - про це пише 112.ua
"Ми вирішили залишити минуле позаду. Світ побачить серйозні зміни", – за підсумками зустрічісказав Кім Чен Ин.
При цьому і Кім, і Трамп кілька разів наголосили на дружньому характері зустрічі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вони розуміють, що підписали" - Трамп розповів про подальші відносини із КНДР
"Ми багато дізналися один про одного і про наші країни. Всі наші відносини з Північною Кореєю і Корейським півостровом тепер будуть абсолютно іншими", - заявив Трамп.
Президент США також назвав Кіма "дуже талановитим чоловіком, який любить свою країну".
Зустріч уже закінчено. Тепер давайте розберемося, як світ оцінив, що сьогодні вранці відбувалося в Сінгапурі.
"Безодня чарівності та жодного слова про прогрес".
Так спочатку охарактеризували зустріч в агентстві Reuters. Насправді, чарівності, дійсно, було вдосталь.
Трамп намагався жартувати з фотографами. Хоча Кім, зважаючи на вираз його обличчя, не дуже оцінив жарт Трампа. У цілому ж, у заголовку Reuters йдеться про підсумковий документ. Який, на думку багатьох, конкретикою особливо не порадував.
Наприклад, Роберт Келлі, професор політології в університеті Пусан, не вражений невизначеністю та обмеженим охопленням угоди.
"Це пригнічує…", - написав Келлі у Twitter.
Журналіст Джуліан Болгер з Guardian пише про те, що заяви "були нечітко сформульовані та не є прогресом щодо аналогічних угод між країнами протягом останніх десятиліть".
Беатріс Фін, голова Нобелівської групи з роззброєння, відзначає відсутність угоди про ядерне роззброєння.
"Усе це більше нагадує велику вітальну вечірку в ядерному збройному клубі", - написала вона.
Щось від вечірки в цій зустрічі дійсно було. Наприклад, момент, коли учасники наговорилися, вийшли прогулятися і Трампу захотілося показати Кіму свій броньований автомобіль.
BBC пише, що в меню "було багато слів, які Трамп, ймовірно, не знав". Наводять приклади Тегу йорим – тушкованої у сої тріски з редисом і Ойсьона – корейського фаршированого огірка.
Крім того, лунали назви Керабу – салату, що містить сік лайма, цукор і чилі, а також смаженого рису Янчжоу. Інші ЗМІ звертали увагу на мову тіла двох лідерів.
Так The Straits Times процитувала кількох психологів та експертів з мови тіла.
"Перші рухи обох лідерів щодо один до одного спроектували впевненість, хоча були також ознаки тонкої енергетичної гри", - пишуть у виданні.
Психолог Правеен Наїр у коментарі виданню звернув увагу на те, що, незважаючи на різницю в зрості близько 20 см між Трампом і Кімом, на фото ця різниця не була різкою. На його думку, це може означати, що Кім взув черевики на високих підборах.
У коментарях експерти зазначали, що рукостискання було стійким, "сигналізуючи про довіру, професіоналізм і впевненість у собі".
Хоча Трамп всіляко намагався не виявляти ворожості щодо Кіма, наприклад, у The Telegraph зазначили, що "погрози Трампа на адресу Кім Чен Ина показали, що це є реальним способом досягнення ядерного роззброєння".
Відсутність видимої ворожості – одна з основних ознак зустрічі. За її підсумками у коментарі ABC Трамп сказав про Кіма таке:
"Він довіряє мені, я довіряю йому".
Подальші події покажуть, наскільки сильною є ця довіра. Санкції проти КНДР, попри всю видиму дружелюбність, Трамп поки що зберіг.
А ось як вулицями Сінгапуру напередодні саміту прогулювався двійник Кім Чен Ина. Багато людей реагували дуже емоційно.
Встановлення мирних відносин, звільнення полонених та спільна робота над денуклеаризацією півострова - це основні пункти "документа з історичним значенням". Його підписали президент США Дональд Трамп та лідер КНДР Кім Чен Ин.
Коментарі