25 квітня 2005 року в Непалі під час землетрусу магнітудою від 7,8 до 8,1 балів загинули 7 240 людей, понад 14 тисяч отримали поранення.
Підземні поштовхи спровокували лавину на Евересті. Загинули 65 скелелазів, більше 200 зникли безвісти. Природна катастрофа також знищила будівлі у столиці Непалу – Катманду. Загалом постраждали близько 8 млн людей.
Постраждали близько 8 млн людей
В час землетрусу на території Непалу перебували 209 громадян України. 30 квітня для їх евакуації вилетів літак Іл-76 Міноборони. Він зробив тимчасову посадку в Делі. Там з'ясувалося, що судно потребує ремонту. Деталі для усунення поломки передавали з України, тому оперативну евакуацію громадян забезпечити не вдалося.
Евакуація відбулася лише 5 травня. На борт піднялися 75 громадян України. Дані про загиблих відсутні. Із 48 людьми вийти на зв'язок не вдалося.
Епіцентр землетрусу знаходився за 80 км від столиці. Поштовхи відчули в сусідній з Непалом Індії. Зокрема, в Нью-Дейлі, що знаходиться приблизно в 300 км від епіцентру лиха.
BBC News оприлюднило відео, де безліч туристів стоять на площі міста Бхактапур, яка оточена храмами та пагодами. Раптом починає трястися земля, руйнуються стародавні будівлі.
Цунамі обігнув весь Світовий океан
Gazeta.ua пропонує дізнатися про 3 найкривавіших землетруси ХХІ століття, які забрали найбільшу кількість життів.
Гаїті, понад 222 тис. загиблих
12 січня 2010 року на Гаїті сталися два потужні землетруси магнітудою 7,0 і 5,9 балів. Привели до руйнування більшої частини столиці країни і загибелі 222 570 людей. За кількістю жертв це — найсильніший землетрус в історії всієї Америки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли супервулкан, який може вбити 100 млн осіб
Стихійне лихо зруйнувало парламент, президентський палац, міністерство фінансів, школи і лікарні, штаб-квартиру миротворчої місії ООН. Кожен третій будинок перетворився на руїни. Збитки від землетрусу оцінили у $11,5 млрд.
Індонезія, понад 230 тис. загиблих
26 грудня 2004 року стався 9-бальний землетрус. Він привів до загибелі понад 240 тис. і більше півмільйона поранених людей на території протяжністю до 7 тис. км. Економіці постраждалих країн завдано шкоди в $10,7 млрд.
Підземні поштовхи привели до утворення хвиль заввишки до 38 метрів. . Це перший випадок, коли цунамі обігнув весь Світовий океан.
Пакистан, понад 78 тис. загиблих
Землетрус у пакистанському Кашмірі стався 8 жовтня 2005 року. Сила підземних поштовхів сягала 7,6 бала за шкалою Ріхтера. В результаті загинули понад 78 тис. людей, близько 100 тис. отримали травми. Допомога країні від інших держав та організацій склала $5 млрд.
Вчені сказали, що стане причиною кінця світу. Свою заяву науковці зробили після 10-річних досліджень.
Коментарі