Ексклюзиви
вівторок, 25 жовтня 2022 13:01

Спецтема: Війна Росії проти України

Шольц описав створення "плану Маршалла" для відбудови України
7

Відбудова України стане складним проєктом "на покоління". Однак це також можливість зробити нашу країну більш передовою і сучасною, ніж до війни.

І при цьому поєднувати процес із наближенням до вступу в Євросоюз. Про це сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц на відкритті Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України у Берліні 25 жовтня, передає "Європейська правда".

Він зазначив: хоч поки що і немає розуміння, коли війна завершиться, планувати майбутні відбудову і механізми варто вже зараз. І саме створення таких структур і механізмів фінансування є метою цієї конференції. Канцлер ФРН наголосив, що йдеться про стратегію на роки й десятиліття. І це потребуватиме зусиль всієї міжнародної спільноти.

"Йдеться про не менш амбітну мету, ніж "план Маршалла" XXI століття, завдання на покоління, яке почнуть реалізовувати вже зараз", – наголосив він.

Шольц зазначив, що це і "виклик на покоління", і водночас можливості, якщо розумно скористатися нагодою.

У Берліні 25 жовтня відбулося відкриття Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України. (Зліва) на фото – президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і канцлер ФРН Олаф Шольц
Фото: t.me/Denys_Smyhal
Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що відбудова України стане складним проєктом "на покоління"
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила на відкритті
Президент України також виступив на відкритті
У Берліні 25 жовтня відбулося відкриття Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оплески і рукостискання: Шмигаль і Шольц проводять форум у Берліні

"Давайте не фокусуватися на відбудові того, як усе було і є, але думати про те, що якою могла би бути більш передова, самодостатня, "стійка" Україна. Це могла би бути Україна, яка є великим виробником "зеленої" енергії, постачальником промислової і сільськогосподарської продукції з високою доданою вартістю, передова країна у сфері цифрових технологій, чиї ІТ-фахівці одні з кращих у світі, член ЄС з відповідною інфраструктурою і законодавчою рамкою.

Для мене, рішення ЄС підтримувати Україну як майбутнього члена – це одне з найбільш значущих геополітичних рішень нашого часу. Наші глобальні зусилля і для відбудови України, і для процедур її наближення до ЄС породять масштабну синергію. Не лише Україна, а й уся Європа стануть від цього сильнішими", – заявив Шольц.

Зауважив, що важливо зараз обговорити, якою могла б бути загальна "рамка" для відбудови України – прозора, ефективна й інклюзивна, на яку погодилися би усі зацікавлені. Згадав також важливість децентралізації, регіонального розвитку, боротьби з корупцією, покращення інвестиційного клімату.

"Що кращу систему для відбудови України ми зараз створимо, то більше міжнародної підтримки Україна отримає у наступні роки", – наголосив Шольц.

Президент Володимир Зеленський закликав країни Європейського Союзу створити "фінансовий "Рамштайн" для допомоги Україні у реконструкції та відновленні економіки.

Збитки України від повномасштабного вторгнення Росії вже сягнули понад $127 млрд. Про важливість допомоги голова держави заявив на відкритті міжнародної конференції з питань відновлення України 25 жовтня.

Зараз ви читаєте новину «Шольц описав створення "плану Маршалла" для відбудови України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути