середа, 29 березня 2023 00:15

Синдром Аліси в країні див: дитині діагностували оповите таємницями захворювання

Синдром Аліси в країні див: дитині діагностували оповите таємницями захворювання
Синдром Аліси в країні див діагностували в 9-річної дитини. Фото: pixabay.com

У 9-річного Джоша Ферта з Австралії діагностували рідкісний розлад, відомий як синдром Аліси в країні див чи синдром Тодда.

Він впливає на те, як люди сприймають навколишній світ, власне тіло, простір та час, пише BBC Future.

Перші симптоми у дитини з'явилися раптово під час поїздки в авто з батьками. Хлопчику здалося, що будівлі з обох боків дороги стають більшими. І це була не поодинока ситуація.

Якось Ферт розповів матері Соні, що бачив, як обличчя вчителів стали більшими, непропорційними до їхніх тіл. А стіни шкільної кімнати подовжились і віддалилися від нього.

Граючи в шахи в школі, хлопчик також помічав, що його пальці стають ширшими та більшими настільки, що він не може взяти фігури.

Такі епізоди найбільше лякали дитину вночі. У цю пору доби межі кімнати хлопчика, з його слів, змінювалися, стіни ставали хиткими й тисли на нього. Це призводило до нічних кошмарів. Іноді син казав матері, що її голос звучить по-іншому, у нижчій тональності та повільнішому темпі.

Сім'ї знадобилося майже два роки, щоб з'ясувати хворобу сина.

"Уявіть, що ви все життя бачите, як обличчя людей змінюються на обличчя драконів. Цей симптом – лише один із 40 типів зорових спотворень, характерних для синдрому Аліси в країні див", – зазначили фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали смачну їжу, яка покращить зір

Синдром Аліси в країні див – це порушення зорового сприйняття, уявлення про розмір і будову тіла та почуття часу.

Деякі пацієнти бачать, як предмети або частини їхнього тіла зменшуються або набрякають у них перед очима. Таким чином, створюючи відчуття, що вони самі змінюють розмір.

Саме симптом зміни розмірів навколишніх предметів призвів до назви розладу на честь вигаданої героїні англійського письменника Льюїса Керролла. Вона зменшувалася від випитого зілля, а потім росла після з'їденого шматочка десерту.

"Сам Керролл, можливо, теж мав спотворене сприйняття, спричинене так званою аурою мігрені – тимчасовими розладами зору, які часто виникають у хворих на мігрень", – припускають фахівці.

Інші вважають, що синдрому Аліси в країні див міг бути був спровокований в автора епілепсією, зловживанням психоактивними речовинами або навіть інфекцією.

Лікарі офіційно описали цей синдром як окремий розлад 1955 року. Деякі його симптоми реєстрували навіть раніше. Попри це, точні причини цього захворювання досі оповиті таємницею.

Справжнє ім'я автора "Аліси в країні див" Лютвідж Доджсон. Він був математиком.

Персонажа Алісу письменник придумав на прогулянці з друзями – 7-річну дівчинку, якій наснилися пригоди в підземній Країні див і Задзеркаллі, де вона зустрілася з різноманітними казковими й фантастичними персонажами.

Керрол почав роботу над рукописом 13 листопада 1862 року. "Алісу в країні див" написав менше ніж за рік.

Зараз ви читаєте новину «Синдром Аліси в країні див: дитині діагностували оповите таємницями захворювання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути