Український політв'язень режисер Олег Сенцов припинив голодування.
Про це повідомив замдиректор Федеральної служби виконання покарань Валерій Максименко, повідомляє Meduza.
Сенцов припинив голодування тиждень тому, повідомляє російське опозиційне ЗМІ "МБХ" з посиланням на ФСВП.
"Голодування офіційно припинене. Олег Сенцов приймає їжу. Поки це дієтичні харчування, тому що велике навантаження на організм може бути небезпечним для здоров'я", - сказав Максименко.
"Кращі дієтологи Москви розробили спеціальну дієту для виведення його з голодування", - додав.
"За час голодовки Олег Сенцов втратив 12 кг, - передає слова Максименка "Московський комсомолець". - Його кілька разів вивозили до цивільної лікарні".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Олега Сенцова виникли проблеми із серцем
Сенцов кілька разів відмовлявся від госпіталізації до міської лікарні, заявляв раніше адвокат режисера. Дмитро Дінзе. Існувала загроза того, що його виведуть з голодування - насильно почавши нормальне годування, говорив Дінзе. Наприкінці вересня Сенцова все ж доставили з колонії в Лабитнангскую міську лікарню нібито для "планового обстеження".
Адвокати режисера поки не коментують ситуацію.
У червні цього року російський омбудсмен Тетяна Москалькова також стверджувала, що Сенцов припинив голодування.
Сенцова затримали в 2014 році в Криму. У серпні 2015 року засудили до 20 років колонії суворого режиму. Звинувачували в створенні терористичного співтовариства і підготовці двох терактів на території півострова. 14 травня цього року Сенцов оголосив голодування. Вимагав звільнити "усіх українських політв'язнів". У заяві перерахував 64 людини, але своє ім'я не вказав. Тюремники повідомляли, що він приймає "інфузійну терапію, що включає парентеральне харчування, а також приймає поживну суміш Nutridrink.
10 вересня стало відомо, що Сенцов написав заповіт на свою творчість на випадок смерті.
13 вересня Європейська народна партія, яка є найбільшою фракцією Європарламенту, висунула Сенцова на премію імені Сахарова.
18 вересня Верховна Рада висунула на Нобелівську премію миру.
В кінці вересня Сенцова вивезли до цивільної лікарні на обстеження. Адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що у режисера діагностували сердченую недостатність. Крім того, у голодуючого з'явився ревматизм нижньої кінцівки, а також проблеми з печінкою і нирками.
Мати Сенцова зверталася до президента Володимира Путіна з проханням помилувати сина. Прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков заявив, що режисера не можуть помилувати, тому що не подав особисте прохання про це.
У липні Європейський суд з прав людини закликав режисера припинити голодування. З таким же проханням до нього звернувся інший політв'язень Кремля Станіслав Клих.
На початку серпня сестра режисера Наталя Каплан назвала стан Олега "катастрофічним". У вересні вона розповіла, що у Сенцова почалася гіпоксія.
11 вересня на відкритті конференції ОБСЄ в польській Варшаві американська делегація висловила мовчазний протест і закликала Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова і всіх українських політв'язнів, утримуваних в Росії.
18 вересня єврокомісар з питань юстиції Віра Йоурова закликала Росію звільнити Олега.
1 жовтня французька актриса Ізабель Юппер закликала звільнити утримуваного в РФ українського політв'язня Олега Сенцова.
3 жовтня офіційний представник Держдепартаменту США Ванесса Екер заявила, що Вашингтон не розглядає варіант обміну українського режисера Олега Сенцова на засуджених росіян Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, а також заарештовану Марію Бутини. Тому що вони - злочинці, а Сенцов - політв'язень.
4 жовтня Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Олега Сенцова проти Росії.
Коментарі