Сенат Сполучених Штатів проголосував одноголосно за законопроєкт, який позбавляє Росію її статусу найбільшого сприяння в торгівлі. Так бойкотують Москву за її вторгнення на територію України. До того США скасовували режим найбільшого сприяння торгівлі лише для двох країн - КНДР і Куби.
Цей закон був ухвалений Палатою представників США минулого місяця, але тоді ще не пройшов у Сенаті. Його відкладали через декілька питань, серед яких - розбіжності щодо формулювання санкцій, зазначає The Wall Street Journal.
"Офіційне скасування нормальних торговельних відносин з Росією – це саме те, що запровадив Сенат, оскільки це завдасть ще одного величезного удару по економіці Путіна", – заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер 6 квітня ввечері під час оголошення угоди.
Пакет законодавчих актів позбавить РФ та її союзницю у веденні війни проти України Білорусь торгового статусу найбільшого сприяння. Це призведе до підвищення тарифних ставок на імпорт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генасамблея ООН виключила Росію з Ради з прав людини
Щоб максимізувати тиск на РФ і РБ, цей законопроєкт уповноважить президента США Джо Байдена наказати додатково підвищити імпортні мита на певні продукти - зокрема, алюміній, дерево та вироби з шпону, а також хімікати й добрива. Про це оголосив співавтор законопроєкту, республіканець Кевін Брейді.
Головним, хто перешкоджав в ухваленні закону, був сенатор Республіканської партії Ренд Пол. Він зауважив, що формулювання, подане у версії Палати представників США, може дозволити Джо Байдену "занадто широко інтерпретувати те, що є порушенням прав людини". За словами речника сенатора Майка Крапо, нова версія не так широко визначає порушення прав людини.
"Законодавство вражає безпосередньо Путіна і відсікає живильні сили для його військової машини та його автократії, забороняючи імпорт США російських енергетичних продуктів, включаючи нафту, природний газ та вугілля", - сказав Крапо у залі Сенату в середу, 6 квітня.
Сенат США одностайно ухвалив закон, який уповноважує президента Джо Байдена відновити програму "ленд-лізу". Востаннє вона діяла під час Другої світової війни. "Ленд-ліз" дозволить швидше та ефективніше доставляти американську зброю Україні. Сенатори швидко підтримали цю пропозицію, бо переконалися, що українські військові здатні відбиватися від армії окупанта.
Коментарі