До "кремлівської доповідь" в США безпідставно включили одних осіб і не включили інших, котрі цілком заслуговують на санкції.
Рівень розуміння російських реалій в американському розвідувальному співтоваристві опустився нижче плінтуса, вважає російський політичний і громадський діяч Сергій Алексашенко. Про це написав у своєму блогу.
У списку відсутня голова Центробанку Ельвіра Набіулліна, але є Герман Греф, керівник "Сбербанка". Центробанк є його головним акціонером.
У списку немає Михайла Задорнова - глави банку ВТБ24. Він також керує банком "ФК Открытие" - належить Центробанку. За логікою, він повинен був потрапити в список разом з Грефом.
Під погляд Держдепу потрапив Сергій Іванов-молодший - керівник найбільшої в Російській Федерації компанії, що займається розвідкою, видобутком, обробкою і реалізацією алмазів АЛРОСА. Дмитро Патрушев-молодший (голова правління "Россельхозбанка") і Петро Фрадков-молодший (керівник Експортного агентства або "Помсвязьбанка") в список не потрапили.
Питання виникають і з приводу держслужбовців. У доповіді виявилися уповноважені з прав людини, бізнесу, дитини. Голова Центрвиборчкому Елла Памфілова уникла такої долі (серед іншого, відмовилася реєструвати кандидатом у президенти РФ опозиціонера Олексія Навального. Заявила, що не виконуватиме рішення Європейського суду з прав людини, тому що підкоряється російським судам, - Gazeta.ua).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін прокоментував "кремлівську доповідь"
Плутанина виникла з акціонерними підприємствами, що належать державі. Російська транспортна монополія, оператор магістральних нафтопроводів Росії "Транснефть" у списку є, а її підрозділ, корпорація "Транснефтепродукт" відсутня.
У список потрапили генеральний директор Державної корпорації з атомної енергії "Росатом" Олексій Лихачов, генеральний директор корпорації "Ростех" Сергій Чемезов і Сергій Горьков, голова "Внешекономбанку". Відсутні Анатолій Чубайс - керівник Роснано, генеральний директор Державної корпорації "Агентство по страхуванню внесків" Юрій Ісаєв та колишній генеральний директор Федерального фонду сприяння розвитку житлового будівництва Олександр Браверман.
У списку є одне дочірнє підприємство Газпрому (Газпромбанк), але немає інших ("Газпромнефть" і "Газпром-Медиа").
До списку не потрапили керівники головних російських ЗМІ-пропагандистів - Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія, Перший канал, "РИА Новости". Це державні корпорації, що працюють в медіа-бізнесі. Наприклад, Олег Добродєєв є генеральним директором ВГТРК.
Незрозумілими залишилися погляди на політичних емігрантів. У списку є голова ради директорів SPI Group - міжнародної групи компаній, що займається переважно виробництвом і продажем алкогольних напоїв Юрій Шефлер. Його вже більше 10 років переслідує російська влада, і він переховується за кордоном. Михайло Чорний у доповіді не фігурує. Він у минулому - алюмінієвий король Росії, живе за кордоном (має громадянство Ізраїлю), але влада до нього лояльна. Колишній президент і співвласник Банку Москви Андрій Бородін перебуває в міжнародному розшуку як особливо небезпечний злочинець. Його переслідує російська влада. У списку Бородіна немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Істерика довкола "кремлівської доповіді": у Москві погрожують США збройним протистоянням
Сергій Алексашенко займав посаду заступника міністра фінансів РФ і першого заступника голови правління Центрального банку Росії в 1995-1998 роках.
В кінці жовтня 2013 США на стажування в Джорджтаунському університеті в американському Вашингтоні. Працювати і отримувати від університету гроші він не буде. Вважає себе "біженцем". До того його вигнали з ради директорів "Об'єднаної зернової компанії" і не дали переобратися в раду директорів "Аерофлоту".
2 травня 2014 року в інтерв'ю "Эхо Москвы" заявив, що "Росія своїми діями в Криму, захопленням Криму зруйнувала той стан речей, що склався як мінімум в Європі".
"Кремлівська доповідь" була опублікована Мінфіном США 29 січня (30 січня за київським часом). До неї потрапили 114 впливових російських чиновників і керівників держкомпаній, 96 олігархів, а також керівництво адміністрації президента Росії, всі федеральні міністри, керівники МВС, Слідчого комітету, ФСБ і Росгвардіі. Сам факт присутності у списку не має на увазі застосування санкцій. Їх можуть накласти пізніше.
Документ має засекречений додаток.
Сім сторінок несекретної частини звіту Мінфіну з точністю відтворюють перелік з англомовних веб-сайтів Кремля й російського уряду, а також російського видання списку мільярдерів Форбс, написав Bloomberg.
Підготовлений експертами для "кремлівської доповіді" список перед представленням у Конгресі США змінив невідомий чиновник. Про це написав один зі співавторів та експерт Atlantic Council Андерс Ослунд. Туди мали увійти російські чиновники й олігархи, які збагатилися в незаконний спосіб через наближеність до російського режиму, зокрема, до президента РФ Володимира Путіна.
"В останні хвилини якийсь високопосадовець - ніхто не знає, хто - відхилив роботу експертів і натомість вписав прізвища вищих посадових осіб адміністрації та уряду Росії, а також 96 російських мільярдерів зі списку Forbes", - написав Ослунд.
Він попередив: якщо документ матиме якийсь ефект, він "закріпить російську еліту за Путіним".
"А його автори прагнули розділити російську еліту та запропонувати відомим росіянам можливість безпечно жити на Заході.
Коментарі
1