У Єгипті розкопали місто, якому майже 3000 років, і яке вважають однією з найважливіших археологічних знахідок із часів віднайдення гробниці фараона Тутанхамона.
Єгиптолог Захі Хавасс оголосив про відкриття "втраченого золотого міста" неподалік від Луксора. Про це пише ВВС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим ризикують українці, купуючи дешеві тури за кордон
Він каже, що знахідка - найбільше давнє місто, відоме як Атон, із коли-небудь знайдених у Єгипті. Його вперше віднайшли у вересні 2020-го.
Місто належить до часів правління Аменхотепа III, одного з наймогутніших фараонів Єгипту, який правив у 1391 - 1353 роках до н.е. Місто використовували теж фараони Ай і Тутанхамон, чию майже неушкоджені гробницю віднайшов у Долині царів британський археолог Говард Картер 1922 року.
"Це загублене місто - друге за значущістю археологічне відкриття після гробниці Тутанхамона. Місто дасть нам рідкісну змогу зазирнути в життя давніх єгиптян у часи, коли імперія була найбагатшою", - каже професор єгиптології Університету Джона Гопкінса Бетсі Браян.
Під час розкопок виявили велику кількість цінних археологічних знахідок - прикраси, кольорову кераміку, амулети з жуків-скарабеїв і глиняні цеглини з печаткою Аменхотепа III. Місто розташоване на західному березі Луксора, недалеко від Долини царів, у 500 км на південь від Каїра.
"Упродовж кількох тижнів, на превеликий подив команди, у всіх напрямках ми викопували будівлі з глиняних цеглин. Віднайшли велике місто, що збереглося в хорошому стані, з майже вцілілими стінами й кімнатами, заповненими знаряддям повсякденного вжитку. Тепер, через 7 місяців після початку розкопок, виявлено кілька територій, зокрема, пекарня, жилий район і адміністративний центр. Багато іноземних місій шукали його, але так і не знайшли", - сказав доктор Хавасс.
Він каже, що на цьому місці ведуть подальші археологічні роботи, і його команда очікує виявити незаймані гробниці, наповнені скарбами. Єгипет прагне просувати стародавню спадщину, щоб відродити туристичний сектор, який ослаб після багатьох років політичної нестабільності та коронакризи.
Коментарі