Спроби російських тролів чинити провокації в Америці через популярну гру провалилися.
"Ольгінські тролі" чинили спроби розхитати американське суспільство через гру з доповненою реальністю Pokemon Go і соцмережі перед президентськими виборами в США, повідомляє в результатах власного розслідування CNN.
З "Ольгінськими тролями" пов'язують спільноти та облікові записи в соціальних мережах. Одна із них - спільнота Don't Shoot Us та повязаний з нею сайт donotshoot.us.
У липні 2016 спільнота сайту в соцмережі Tumblr закликала читачів позмагатися в грі Pokemon Go. Конкурс був тематичним — покемонів треба було збирати в місцях поліцейського свавілля та давати їм імена жертв. Після цього учасники конкурсу мали робити скріншоти з компрометуючими покемонами, викласти їх у мережу та надіслати організаторам. Як зразок організатори конкурсу продемонстрували покемона на імя Ерік Ґернер. Це ім'я афро-американця, який загинув у Нью-Йорку, коли поліціянт застосував до нього задушливий прийом. Переможцям обіцяли подарункову картку від Amazon.
Журналісти припускають, що тролі намагалися таким чином розпалити пристрасті довкола правоохоронних органів та міжрасові протиріччя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ольгінські тролі" роздувають в США ісламофобію
Правоохоронці стверджують, що жоден із гравців у Pokemon Go не взяв участі у конкурсі. Amazon спростував інформацію, що хтось купував їх подарункову картку для цього конкурсу.
В компанії Niantic, котра розробила гру, висловили своє обурення діями тролів.
"Із тих зображень, якими з нами поділилися в CNN, ясно, що ресурси нашої гри були використані в рекламних акціях третіми особами без нашого дозволу", - прокоментували розробники. Також вони сказали, що гра використовувалася неправильно, адже вона не передбачає створення скріншотів, постів у соцмережі та інших видів комунікації між гравцями.
Сторінка Don't Shoot Us на Tumblr досі працює, але орієнтується уже на заходи в підтримку Палестини.
Pokemon Go запустили влітку 2016 року. Пік популярності гри припав на серпень. Тоді в цю гру щодня грало більше 10 млн чоловік у США. Восени гра почала втрачати аудиторію.
Коментарі
1