У п'ятницю, 8 жовтня, Міністерство юстиції Росії внесло до реєстру ЗМІ – "іноземних агентів" дев'ятьох журналістів і три медіаорганізації.
До переліку потрапили журналісти "Радіо Свобода" Тетяна Вольтська, Катерина Клепиковська й Олена Соловйова. Також список поповнився журналістами телеканалу "Настоящее время" - Єлизавета Сурначова і Роман Перл, пише "Радіо Свобода".
У список внесли й проєкт розслідувань Bellingcat, журналіста телеканалу "Дождь" Данила Сотникова, кореспондента Російської служби BBC Андрія Захарова, журналіста Євгена Симонова та юристку і керівницю "Центру захисту прав ЗМІ" Галину Арапову.
Президент медіакорпорації "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" Джеймі Флай засудив рішення Мін'юсту РФ.
"Рішення Кремля щодо п'яти громадян Росії, які співпрацюють з Радіо Свобода, це чергова спроба змусити замовкнути незалежні медіа в Росії. Ми продовжимо боротися з абсурдним використанням "закону про іноземних агентів" як інструменту контролю над інформацією, необхідною російським громадянам. Наша прихильність служінню нашій аудиторії в Росії не похитнеться", - заявив Флай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розслідування про отруєння Навального здобуло премію "Еммі"
Сурначова, Сотников і Захаров раніше співпрацювали з виданням "Проєкт", яке визнане в Росії "небажаною організацією", а його колишній головний редактор Роман Баданін внесений до реєстру "ЗМІ-іноагентів".
BBC у своїй заяві категорично відкинула рішення російської влади про внесення Андрія Захарова в реєстр "ЗМІ-іноагентів".
"Упродовж 80 років Російська служба BBC News є життєво важливим джерелом точних і неупереджених новин для російськомовної аудиторії", - ідеться в заяві.
Окрім Bellingcat, у список ЗМІ-"іноагентів" потрапили компанія "МЕМО", яка є засновником видання "Кавказький вузол", і компанія – власник видання M.News.
На цю мить до реєстру ЗМІ-"іноземних агентів" у Росії внесені 85 осіб і організацій. З початку 2021 року список збільшився на 68 пунктів. До нього, зокрема, потрапив опозиційний телеканал "Дождь".
Коментарі