Згідно з нещодавно опублікованими даними, в Італії також діють російські Twitter-тролі, відомі втручанням у виборчу кампанію в США і поширенням дезінформації.
Ті ж облікові записи, що втручалися в американську кампанію, робили ретвіти повідомлень на підтримку двох популістських партій, які тепер перебувають в уряді, "5 зірок" і "Ліга", хоча офіційних посилань на ці партії не робилося. Про це повідомляється на американському інформаційному сайті Fivethirtyeight.com.
За сприяння дослідників з Університету Клемсона, сайт опублікував 9 великих файлів Excel, що містять майже 3 млн твітів профілів, підозрюваних спеціальним прокурором США Робертом Мюллером у приналежності до російської організації "Internet Research Agency".
Ця компанія провела складну онлайн-кампанію втручання у вибори в США, часто використовуючи Twitter.
Серед мільйонів твітів вашингтонські дослідники виявили матеріали італійською мовою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сепаратисти, популісти і роздягнена Femen: чим закінчились вибори в Італії
Газета Corriere della Sera повідомила, що у всіх випадках, які вона змогла вивчити, не знайшли інформації від першоджерел із італійських політичних кіл. Замість цього газета виявила, що російські профілі "фабрики тролів" робили серію ретвітів облікових записів у епіцентрі політичної дискусії, симпатизуючи й підтримуючи популістські сили.
У доступних матеріалах немає доказів, що "5 зірок" або "Ліга" просили або погодилися на якусь підтримку з боку російських фабрик тролів. Проте ці партії відомі проросійською політикою. Обидві виступають проти санкцій ЄС щодо Росії і з'являються в підтримуваних Кремлем ЗМІ, зокрема на RT і Sputnik.
Перед виборами в Італії в березні цього року газета La Stampa визначила кілька акаунтів Twitter, підозрюваних у причетності до російської пропаганди. У доповіді, опублікованій в торік американським аналітичним центром Atlantic Council, задокументовали зв'язки між російськими діячами й рухом "5 зірок" та "Лігою".
Із нещодавно опублікованих даних зрозуміло, що "тролі" прагнули підтримати 2 популістські партії, що є спробою зовнішнього втручання в італійську політику.
4 березня в Італії пройшли парламентські вибори.
Перше місце посів антисистемний і євроскептичний "Рух 5 зірок" (M5S). Він набрав приблизно 32,1%. Разом із "Лігою півночі" вони отримали майже 50% у парламенті. Третє місце зайняла партія Сільвіо Берлусконі "Вперед, Італія!" - 13,8%.
Коментарі
1