Диктатор Володимир Путін продемонстрував, що Росія готова вбивати українців ракетами з ядерними боєголовками.
Світ, зокрема ядерні держави, мають відреагувати на це і засудити дії РФ. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає Укрінформ.
"Наративи Москви після удару (по Дніпру "Орєшніком" - Gazeta.ua), включно з коментарями воєнного злочинця Путіна, вкотре підкреслили наміри Росії переконати світову аудиторію у своїй повній неадекватності – цього разу шляхом демонстрації готовності вбивати українців не лише звичайними, а і ядерними засобами", – сказав Кислиця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кислиця на Радбезі ООН різко відповів постпреду КНДР, який звинуватив Захід у розв'язуванні війни
Він закликав держави-члени ООН, зокрема ядерні, засудити "безвідповідальне брязкання Росії ядерними шаблями", адже подальші дії Путіна будуть залежати саме від реакції світу.
"Якщо його шантаж увінчається успіхом, а опонент проявить слабкість чи готовність до умиротворення, неминуче настане нова і більш жорстка ескалація насильства та порушень", – зазначив дипломат.
Відповіддю на ці погрози та ядерний шантаж Кремля має стати посилення санкцій і збільшення військової допомоги Україні, яка захищає себе, свій народ і принципи Статуту ООН.
Кислиця додав, що Україна не сприймає занепокоєння щодо посилення спроможності України завдавати ударів по військових цілях на території Росії як нібито "ескалацію".
"Таке визначення або демонструє повне нерозуміння природи конфлікту й поточних подій на місцях, або слугує маніпуляцією в інтересах агресора", – пояснив він.
Кислиця зауважив, що Росія повинна розуміти, що кожна її спроба розширити війну матиме наслідки. Досягти цього можна двома шляхами: допомагаючи Україні та посилюючи тиск на РФ.
"Це має протверезити державу-агресора, зруйнувати її плани й примусити до всеосяжного, справедливого і тривалого миру, заснованого на Статуті ООН, а не облудного умиротворення, що нагадує Мюнхен 1938 року", – зазначив Кислиця.
Росія 21 листопада завдала удару по Україні, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу "Кедр".
Її підльотний час з моменту запуску в Астраханській області РФ до влучання в місті Дніпро склав 15 хвилин. На ракеті було встановлено шість бойових частин. Кожна з них була оснащена шістьма суббоєприпасами, повідомили у ГУР Міноборони України.
Коментарі