9 липня на Шрі-Ланці протестувальники взяли штурмом резиденцію президента Готабаї Раджапакса, який відмовляється піди у відставку, попри заклики народу.
Голова країни покинув резиденцію за декілька хвилин до приходу мітингуючих, повідомляє Reuters.
"У суботу в країні, яка постраждала від кризи, відбувся один із найбільших антиурядових маршів. Водночас Раджапакс й надалі офіційно вважається президентом країни, тож його охороняють військові. Місцеперебування президента острівної держави приховують", – ідеться у повідомленні.
Тисячі демонстрантів у Коломбо прорвали поліцейські барикади і увірвалися в офіційну резиденцію президента. Люди, одягнені в каски і огорнуті прапорами, вигукують гасла проти Раджапакса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час протестів в Узбекистані постраждали тисячі людей
Поліція стріляла у повітря, але так і не змогла зупинити розлючений натовп, який оточував резиденцію.
Щонайменше 21 людину, зокрема двох поліцейських, поранили та госпіталізували.
Жителі острова переживають гостру економічну і політичну кризу. Вони змушені по три-чотири дні стояти в чергах за паливом. На АЗС відбуваються бійки, розняти які не можуть ні поліцейські, ані військові.
Економічна криза Шрі-Ланки майже спустошила валютні резерви країни. Водночас держава направляла двох міністрів до Росії з метою переговорів про дешеве пальне.
Криза почалася на Шрі-Ланці через коронавірус: скоротився туризм, а це призвело до нестачі іноземної валюти і неможливості закупити паливо. Криза стала найважчою з моменту здобуття країною незалежності в 1948 році.
На тлі найгіршої економічної кризи у країні вибухнули протести. Поліція запровадила комендантську годину. 8 липня перед запланованим мітингом на вихідних проти студентів-протестувальників застосували сльозогінний газ і водомети.
Коментарі