Пожежі в Австралії почали самостійно формувати погоду, яка лише сприяє подальшому поширенню вогню.
Над територією у 5,5 млн гектарів, яку охопив вогонь, утворився масштабний прошарок низького тиску, який разом з гарячим повітрям підіймає в атмосферу клуби диму від палаючої рослинності - на висоту від 10 до 50 км - і розносить їх на значні відстані, пише BBC News Україна
Шлейф від австралійських пожеж вже подолав майже 2 тисячі км і досяг території Нової Зеландії.
Вистигаючи у верхніх шарах атмосфери, дим перетворюється на потужні купчасто-дощові хмари з грозовим потенціалом. В них формуються електричні розряди, які призводять до виникнення блискавок - а ті, своєю чергою, можуть підпалювати нові ділянки землі.
За останніми даними, в результаті пожеж в Австралії загинули 24 людини і сотні мільйонів тварин. Майже 200 осередків горіння досі нараховується по всій країні. Більше 1200 будинків зруйновано, а мільйони гектарів землі обгоріли.
Влада Австралії, слідом за густонаселеним штатом Новий Південний Уельс, ввели надзвичайний стан в найбільшому місті країни Сіднеї. У Канберрі якість повітря наразі вважається найгіршою у світі, а мешканцям міста наказано уникати виходу зі власних осель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали фото австралійських пожеж з супутника
Лісові пожежі вирують в Австралії з вересня 2019 року. Розповсюдженню вогню сприяють висока температура і сильний вітер.
Коментарі