Китайська поліція почала тестування "розумних" окулярів. Вони розпізнають обличчя перехожих у режимі реального час та зіставляють їх з державною базою даних. Хоча технологія вже довела свою ефективність, журналісти побоюються, що влада використовуватиме їх для боротьби з політичними дисидентами.
Тоді як влада країни переконана - такі пристрої суттєво підвищать ефективність правоохоронних органів. Особливо це стосується злочинців, які перебувають у розшуку.
Як пише The Next Web, за короткий час пристрої вже допомогли затримати 7 підозрюваних у скоєнні серйозних злочинів. А також ще 26 осіб, які намагалися подорожувати з підробленими документами.
Однак технологія одразу стала об'єктом критики. Наприклад, Washington Post відзначає, що використання "розумних" окулярів лише посилить систему тотального контролю та нагляду за громадянами, яка діє в Китаї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали унікальні "розумні" окуляри
Адже цю ж таки технологію доволі репресивна китайська влада може використовувати, аби посилити переслідування політично невигідних дисидентів.
Китайські науковці першими клонували мавп. Самок макак назввали Чжон Чжон і Хуа Хуа. Двоє тварин народилися у лабораторії Китайської академії наук. Стали першими у світі приматами, які народилися за допомогою клонування, повідомляє tsn.ua. Генетики вдосконалили метод, який застосовували для клонування знаменитої овечки Доллі 22 роки тому.
Коментарі