14 серпня 2013 року сили безпеки Єгипту під командуванням тимчасового президента Адлі Мансура розігнали два табори протестуючих в центрі столиці, Каїру. Загинули близько 900 осіб.
Один табір був на площі Аль-Нахда. Інший на площі Рааба аль-Адавія. Ці два об'єкти зайняли прихильники президента Мохамеда Мурсі, якого військові усунули від влади місяцем раніше. В результаті, військові розчистили площі в кілька годин. Але правозахисники з Human Right Watch описали рейди як злочин проти людяності та одне з найбільших вбивств демонстрантів за день в новітній історії. За їхніми даними, як мінімум 904 людини вбили - не менше 817 на площі Рааба і не менше 87 на площі Аль-Нахда. За даними єгипетської влади, загинули 595 цивільних і 43 поліцейських, близько 4 тис. були поранені. За загальною кількістю жертв, 14 серпня став найкривавішим днем в Єгипті після єгипетської революції 2011 року, після якої повалили колишнього президента Хосні Мубарака.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруси вийшли на протести
Після революції 2011 року та подальшої нестабільності, мільйони єгиптян вийшли на вулиці проти демократично обраної влади ісламістів "Братів мусульман" і їх президента Мурсі. Військові усунули Мурсі від влади, давши йому поправити рік. Тоді прихильники Мурсі вийшли і зайняли дві площі в столиці, пообіцявши залишитися там, поки їх президента не поновлять на посаді. Хунта почала з ними діалог, який зайшов в глухий кут.
Табори стали потужним символом безвиході, оскільки ставали все більш постійними з магазинами, перукарнями та власної телестанцією. Влада розглядала їх як дестабілізуючі, руйнівні, і загрозу для національної безпеки. Вони звинувачували учасників в провокуванні кровопролиття з метою викликати співчуття. Військові неодноразово погрожували розгоном. Їх ультиматум був до 14 серпня. У цей день відбулася різанина.
Потім насильство поширилося по країні, коли люди дізналися, що сталося в Каїрі. Стався 21 напад натовпу на поліцейські дільниці по країні. Ісламісти спалили до семи коптських християнських церков. Прихильники "Братів мусульман" нападали на урядові установи. У країні ввели комендантський час і надзвичайний стан. Каїр закрили для в'їзду і виїзду. Уряд дозволив застосовувати бойові патрони при будь-якому нападі на державні установи. Лідерів "Братів мусульман" заарештували. Мітинги їх прихильників супроводжувалися новими жертвами. До кінця року обмеження поступово пом'якшували, а протести придушили.
Коментарі