Ексклюзиви
неділя, 12 липня 2020 21:09

Папа Римський відреагував на рішення Ердогана щодо Святої Софії

Папа Римський відреагував на рішення Ердогана щодо Святої Софії
Собор Святої Софії у Стамбулі - найдавніша християнська архітектурна пам'ятка. Фото: REUTERS

Папа Римський Франциск висловив сум через рішення Туреччини щодо собору Святої Софії у Стамбулі. Як відомо, найбільшу христянську святиню було позбавлено статусу музею та перетворено на мечеть.

"Мої думки несуться далеко, до Стамбула. Маю на увазі Святу Софію. Це завдає мені великої скорботи", — сказав Папа Франциск під час молитви на площі Святого Петра, повідомляє Vatican News.

10 липня Державна рада (вищий адміністративний суд) Туреччини скасувала рішення уряду від 1934 року про статус музею Айя-Софії, розташованого в Стамбулі. Це дасть змогу знову використовувати цю пам'ятку як мечеть.

В ЄС розкритикували рішення турецької влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розповіли про знахідки у Софії Київській

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що думка інших країн не вплине на рішення про зміну статусу Святої Софії.

Собор Святої Софії був побудований у роки правління імператора Візантії Юстиніана I і відкритий у грудні 537 року. Собор більш як тисячу років був найбільшим храмом у християнському світі, в ньому коронували візантійських імператорів. Після захоплення Константинополя османами і падіння Візантійської імперії в 1453 році собор перетворили на головну мечеть Османської держави.

Музейний статус собор Святої Софії отримав у 1934 році за ініціативою першого президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка. З 1985 року собор включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зараз ви читаєте новину «Папа Римський відреагував на рішення Ердогана щодо Святої Софії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути