Еко-активістка Брук Пайк із фонду Marine Megafauna Foundation зняла на фото ската манту, який плаває у сміттєвій плямі у затоці Манта-бей екзотичного острова Балі.
"Коли занурюєшся, почуваєшся абсолютно безпорадним, бо нічого не можеш вдіяти. Пластик в океані став абсолютно звичним явищем. Після дощів довкола Індонезії його кількість просто феноменальна", - передає слова Пайк Daily Mail.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юнак 49 днів боровся за життя посеред океану
Щороку в світові океани з річок Індонезії потрапля 200 тис. тонн пластику, переважно з Яви та Суматри. 80% досліджених науковцями риб поглинають дрібні частинки пластику із підгузків. Їх викидають у місцеві річки. Підгузки швидко розпадаються під дією сонця, потрапляють до організму риб, а потім і людини. Минулогорыч мікропластик знайшли у 28% риби на місцевих ринках, за даними організації Trash Free Seas Alliance.
У березні цього року активіст Рік Хорнер занурився під воду біля берегів Індонезії та зробив селфі-відео із тоннами сміття, яке там плаває.
Грецький фотограф Стеліос Мізінас занурився з камерою у Егейське море біля грецьких островів Тасос і Сіфнос. Зняв сміття, яке люди викидають у воду. Серед сфотографованого - пара металевих стільців, мікрохвильова піч та упаковки з-під напоїв.
Коментарі