Норвегія вже відмовила у тимчасовому захисті кільком біженцям із України.
Про це з посиланням на норвезьку телерадіокомпанію NRK повідомила "Європейська правда".
Уряд Норвегії оголосив про низку заходів жорсткої економії як для українців, так і для біженців з інших країн.
Міністерка юстиції Емілія Енгер Мель заявила, що Норвегія зіткнулася із кризою біженців.
"Ми повинні повернутися до конкретних заходів. Але немає сумнівів, що може бути посилення (економії)", - сказала Мель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нідерландах заговорили про повернення біженців-чоловіків до України
Навесні уряд Норвегії оголосив про посилення заходів щодо біженців з України.
"У нас понад 80 тисяч українців у Норвегії. Це більше ніж у всій провінції Фіннмарк. Ми повинні вжити заходів, які дозволять нам надати захист тим, хто його найбільше потребує", - заявила Енгер Мель.
Кільком українським біженцям вже відмовили у наданні притулку, підтвердила Мель в інтерв'ю NRK. Не надають місця проживання.
У травні стало відомо, що уряд Норвегії запровадив індивідуальний підхід до розгляду заяв від українців.
Це стосувалося, зокрема, українців, які не були в Україні, коли почалося російське повномасштабне вторгнення.
Ті, хто не відповідає вимогам колективного захисту, не отримають посвідку на проживання. Це стосується, зокрема, тих, хто має подвійне громадянство або проживав в іншій країні до приїзду до Норвегії, повідомляється.
Також і ті, хто приїхав з регіону, який, на думку норвезької влади, є безпечним, можуть отримати відмову у наданні дозволу. На початку вересня був розширений список областей України, які вважають безпечними: Львівська область, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська області.
"Це власна оцінка міграційного відомства, але я думаю, що вона правильна в тій ситуації, в якій ми зараз перебуваємо. Україна має фронт у війні, яка є жорстокою і жахливою, але є також частини країни, де воєнні дії відбуваються не так часто", - заявила міністерка юстиції Норвегії.
"Ми весь час говорили, що це тимчасовий захист для українців. Наразі він триває, тому що війна все ще триває", - також сказала Емілія Енгер Мель.
Раніше президент України Володимир Зеленський сказав, що усі військовозобов'язані чоловіки, які перебувають за кордоном, мають повернутися до України, де вони будуть або воювати, або працювати.
Україна проводить переговори з посадовцями Європейського Союзу щодо майбутніх правил міграції у ЄС, щоб спробувати забезпечити повернення більшої кількості українських громадян додому, повідомляло видання Politico.
Коментарі