Ексклюзиви
понеділок, 03 жовтня 2022 07:47

Спецтема: Війна Росії проти України

"Непрямий напад": прихвосні Путіна почали публічно підривати його лідерство

"Непрямий напад": прихвосні Путіна почали публічно підривати його лідерство
24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін розв'язав повномасштабну війну проти України. Фото: facebook.com/MIDRussia

Голова Республіки Чечня Рамзан Кадиров і власник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин ще більше пошкодили вразливі наративи Кремля під час і після втрати Росією Лиману на Донеччині.

Вони звинуватили російське військове командування в нездатності оперативно відреагувати на загострення ситуації навколо міста. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Заява Кадирова та Пригожина, ймовірно, публічно підірвала лідерство Путіна (президента Росії Володимира Путіна. – Gazeta.ua), можливо, ненавмисно. Зокрема Кадиров націлився на командувача Центральним військовим округом генерал-полковника Олександра Лапіна та звинуватив начальника Генштабу генерала армії Валерія Герасимова у приховуванні провалів Лапіна в Лимані… Таким чином, прямий напад Кадирова на Лапіна є непрямим нападом на Путіна, усвідомлює це Кадиров чи ні", – вважають аналітики ISW.

За їхніми словами, Путін, ймовірно, усвідомлює небезпечний шлях, яким почали йти Кадиров і Пригожин. Федеральні телеканали назвали заяви Кадирова проти Лапіна "досить різкими". Водночас так звані Z-блогери стверджували, що російське міноборони несе більшу відповідальність за поразку в Лимані. Мовляв, Лапін не командував лиманським гарнізоном.

ISW зазначив, що раніше Путін не цензурував блогерів, Кадирова, військових кореспондентів і колишніх довірених осіб. Імовірно тому, що він бачив у їхніх голосах просування його політики, якій росіяни, які готові його підтримати, швидше за все довірятимуть.

"Залишається побачити, скільки Путін терпітиме і що станеться, якщо і коли він спробує закрити блогерів та їхню критику його власних рішень, яку він на цей момент дозволив поширювати Росією", – додали аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ звільнили Торське і вже за 20 км від Кремінної

ISW наголосив, що поразка Росії в Харківській області та Лимані в поєднанні з неспроможністю Кремля належно провести мобілізацію докорінно змінюють російський інформаційний простір.

Джерела в Кремлі та блогери пояснюють поразку навколо Лимана та Харківської області нездатністю російських військових належним чином забезпечити та посилити російські сили на півночі Донбасу та скаржаться на відсутність прозорості щодо перебігу війни.

Деякі гості кремлівських телешоу за 1 жовтня навіть критикували рішення Путіна анексувати чотири українські області перед тим, як захистити їхні адміністративні кордони чи навіть лінію фронту. Вони висловили сумніви щодо здатності Росії коли-небудь повністю окупувати ці території.

Кремлівські пропагандисти вже не приховують свого розчарування проведенням часткової мобілізації, часто обговорюючи незаконну мобілізацію деяких чоловіків і звертаючи увагу на такі проблеми, як алкоголізм серед новомобілізованих.

"Путін покладається на контроль над інформаційним простором у Росії, щоб захистити свій режим, набагато більше, ніж на вид масового апарату гноблення, який використовував Радянський Союз, що робить безлад в інформаційному просторі потенційно ще більш небезпечним для Путіна, ніж це було для СРСР", – зазначили аналітики.

1 жовтня українські війська звільнили Лиман, попередньо взявши російське угрупування в "котел". Міноборони Росії заявило про відхід з Лимана росіян на "вигідніші рубежі". 2 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Лиман повністю зачищений від окупантів.

Місто було повністю захоплено російськими військами 26 травня. Тоді українські військові вийшли з Лиману, підірвавши за собою останній міст.

Лиман є стратегічно важливим містом для подальшого контрнаступу ЗСУ на територію Луганської області – відкривається можливість піти на Кремінну і Сіверськодонецьк.

Зараз ви читаєте новину «"Непрямий напад": прихвосні Путіна почали публічно підривати його лідерство». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути