понеділок, 10 січня 2022 20:07

Назвали прізвища російських шпигунів у штаб-квартирі НАТО

Назвали прізвища російських шпигунів у штаб-квартирі НАТО
Російський шпигун Олександр Смушко з головнокомандувачем збройних сил РФ Валерієм Гаресимовим (третій праворуч).

Вислані торік вісім співробітників представництва РФ у штаб-квартирі НАТО були агентами російської розвідки.

Про це пише "Європейська правда"

За даними брюссельського видання EUObserver, російських агентів звуть Сергій Чесноков, Олег Демехін, Василь Єпішкін, Дмитро Філіппьонок, Ігор Ковальов, Надія Обухова, Олександр Смушко і Станіслав Тєлєгін.

Вісім осіб, яких Росія назвала "дипломатами" у її посольстві в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, насправді були "незаявленими офіцерами розвідки", які вели "діяльність, що не відповідає їх акредитації", повідомляв генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, торік у жовтні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У РФ визнали присутність російських військ на Донбасі - офіційно

Смушко закінчив факультет іноземних мов та іноземної військової інформації військового університету Міністерства оборони у Москві, отримав звання підполковника. Приєднався до російської військової розвідки ГРУ. До приїзду в Брюссель працював особистим перекладачем у міністра оборони Росії Сергія Шойгу, головнокомандувача збройних сил Росії Валерія Герасимова і колишнього міністра оборони РФ Анатолія Сердюкова.

Кремлівському пропагандистському телеканалу "Звєзда" розповідав про близькі стосунки з Шойгу.

Дружина Смушка Ніна виїхала з Бельгії разом із чоловіком. І хоча вона офіційно не працювала дипломатом у Брюсселі та офіційно не була вислана, її профіль також викликав занепокоєння. Також закінчила ВУМО, отримала військове звання капітана, а також раніше працювала перекладачем для військових, які приїжджали до ВУМО з Індонезії, Малайзії та Венесуели, куди Росія експортує зброю.

Тим часом Філіппьонка, ймовірно, відправили до Брюсселя, щоб шпигувати за своїми ж співвітчизниками. У Росії близько 200 дипломатів і консульських службовців у різних представництвах у Брюсселі і в другому за величиною місті Бельгії Антверпені.

Офіційно Філіппьонок був скромним першим секретарем російського посольства в НАТО. Він виявився співробітником Управління військової контррозвідки ФСБ у західному військовому окрузі.

Єпішкін працював на Служби зовнішньої розвідки РФ і шпигував у сфері великих даних (Big Data). Схожі завдання були і у Чеснокова, до бельгійської кар'єри він працював у держпідприємстві Антаріс-ТП, яке створювало бази даних для Міноборони РФ.

Тєлєгін і Демьохін, ймовірно, були завербовані під час навчання у Московському державному інституті міжнародних відносин. Тєлєгін працював у фінансовому відділі МЗС РФ. Обидва мали престижні квартири в державних будинках у Москві.

Ковальов до кар'єри у дипломатії працював у профспілці автотранспортників, а Обухова починала з розсилки рекламних каталогів у 2002-му, потім працювала аташе в посольстві в Оттаві, а перед відправленням до Брюсселя у 2006 році отримала нагороду від президента РФ за внесок до підготовки зустрічі лідерів G8.

За оцінками джерел із західних розвідок, щонайменше половина (близько 100) російських дипломатів у Бельгії були офіцерами розвідки, ще близько 100 російських шпигунів працювали під недипломатичним прикриттям у компаніях, аналітичних центрах і громадських організаціях.

2017 року СБУ затримала перекладача прем'єр-міністра Володимира Гройсмана - Станіслава Єжова. Він виявився російським шпигуном, передавав російським кураторам інформацію про діяльність уряду.

У 2019-у засудженого за держзраду перекладача видали РФ в рамках обміну.

Зараз ви читаєте новину «Назвали прізвища російських шпигунів у штаб-квартирі НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути