Китайці мають практичний погляд на їжу. Їх страви не лише смачні, й приносять користь.
У китайській кухні є продукти, котрі треба з'їсти на Новий рік, аби знайти в здоров'я, щастя та народити дитину, розповідає SCMP. Таких продуктів багато, але можна виділити 10 найпопулярніших.
Цитрусові
На Новий рік в багатьох китайських родин купують кімнатні дерева, на котрих ростуть кумквати - невеликі духмяні плоди, схожі на продовгувасті мандарини. Плоди нагадують своїм кольором золото тому, вважається, приносять прибуток в будинок та бізнес. Вони швидко в'януть після свята. Їсти їх не рекомендують - в оранжереях їх обробляють пестицидами. Китайці замінюють кумквати традиційними апельсинами та мандаринами з ринку.
Ч'юн хуп
Ч'юн хуп - це круглий або прямокутний ящик, наповнений цукерками протягом усього свята. По периметру знаходяться 8 видів солодощів - числа символізує багатство. Зазвичай там лежать різні цукерки - жувальні, загорнуті у золоту фольгу шоколадні монети. Ті, хто хоче дітей, кладуть пофарбоване у щасливий червоний колір смажене насіння дині. Іншу частину складають зацукровані насіння лотоса (для тих, хто чекає дитину), корінь лотоса (для достатку), зимова диня (приносить прибуток) та посипані насінням кунжуту карамелізовані волоські горіхи.
Ґо
Ґо - китайський новорічний пудинг. Може бути солодким та солоним. Кухарі в Пекіні готують багато різних варіантів. Традиційний - солодкий. Його роблять із клейкого рисового борошна - так він тримає форму. Додають червоні фініки, водяні каштани та кокос. Розкішним вважається ґо із гніздом ластівки.
Пара свіжих рибин
У китайській мові слова "риба" та "надлишок" звучать однаково. Той, хто буде їсти рибу, отримає багатство. Їсти їх треба згідно ритуала: одну - у вечір перед Новим роком, іншу - в перший день Нового року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї святкують Новий рік - перші фото та відео
Молюски в панцирі та свіжі або сушені морські гребінці
Вони принесуть багатство, бо схожі на старовинні китайські монети. Найпопулярніший спосіб подати їх - ло бок го - із білою редькою, сушеними грибами, рисовим борошном, кутайською ковбасою та сушеними криветками.
Пельмені
Це традиція північних китайців, але її перейнялі мешканці півдня. Пельмені мають особливу форму. Їм смажать або варять. Символізують золоті або срібні злитки. Приносять удачу в дім.
Спрінґ-роли
Начинка, загорнута в тонкий рисовий млинець та обсмажена. Їх їдять через зовнішню схожість із золотими злитками.
Курка
На китайський новий рік курку готують цілком - з головою та лапами. Це символізує процвітання та єдність.
Локшина
Символізує довге життя. Чим вона довша - тим краще.
Фат чой джай
Найбільш символічна традиційна страва. Її споживають у перший день нового року. Містить сушені устриці (символ удачі), паростки бамбука (багатство, нові починання), водяні каштани (єдність), корінь лотоса, висушений фучжу - плівка, знята із своєвого молока (благословення і процвітання), багато видів грибів, горіхи гінкго (багатство), "золота" локшина або стебла лілії. Основним інгредієнтом єфат чо - символ процвітання. Рослина має назву "волосяні водорості". Це ціанобактерії (синьо-зелені водорості), котрі формують колонії у вигляді довгих тонких волосин. Висихаючи, стають чорними і нагадують жмут волосся. Мешкають на суші. Говорять, збирання фат чо призводить до ерозії ґрунтів. Перед самою подачею додають квіти лотоса.
Китайський Новий рік, також відомий як Фестиваль Весни, в сучасному Китаї є важливим національним святом. Святкується на рубежі року у традиційному місячно-сонячному китайському календарі. Урочистості традиційно проходять з вечора, що передує першому дню року, до Фестивалю ліхтарів в 15-й день першого календарного місяця. Перший день Нового року припадає на молодик з 21 січня по 20 лютого
Коментарі