Ексклюзиви
Четвер, 16 листопада 2017 13:01

Найдавнішу форму життя виявили в Австралії

Найдавнішу форму життя виявили в Австралії
Строматоліти- найдавніша форма життя. Фото:upload.wikimedia.org

У водозбірному басейні річки Гіблін, що на острові Тасманія, група австралійських учених виявила живих строматолітів. Строматоліти — це найдавніша відома форма життя.
Про це пише ZIK.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Аргентині знайшли організми віком в мільярди років

Відкриття зробили, коли обстежували торф'яні водно-болотяні угіддя.

Вперше строматоліти з'явилися 3,7 млрд років тому. Вони поширені по всьому світу. Але сучасні живі приклади можна побачити досить рідко. Вони переважають в теплому мілководді.Нинішній ареал строматолітів обмежений лише тими місцями, де мало тварин, що живляться ними.
Жити у Тасманії строматолітам дозволяє високомінералізована вода в цій місцевості.

Аналіз ДНК показав, що ці строматоліти є унікальним співтовариством мікроорганізмів. Дослідники вважають, що вони могли з'явитися в цьому місці з грунтових і скельних біоплівок.

Австралія – країна, що займає цілий континент у Південній півкулі, а також у її складі 8222 острови. Найбільший із них – Тасманія. На площі у понад 7,6 млн кв. км, це більш як дві третини Європи, живуть близько 23 млн людей, тобто трохи менше трьох на квадратний кілометр.

Зараз ви читаєте новину «Найдавнішу форму життя виявили в Австралії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі