На Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) у Баку домовились про нову кліматичну угоду.
Вона передбачатиме фінансову допомогу країнам, що розвиваються. Однак, обсяги такої підтримки будуть значно меншими, ніж на це сподівалися, повідомляє CNN.
Розвинуті країни зобов'язалися надавати біднішим $300 млрд щорічно до 2035 року. Це має допомогти їм впоратися з наслідками кліматичної кризи. Угоди досягли після запеклих суперечок і складних переговорів, що тривали протягом двох тижнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не визнає кліматичної кризи: стало відомо, кого Трамп призначить міністром енергетики
Ці переговори перебували на межі зриву, оскільки в суботу їх залишили представники малих острівних держав та найменш розвинених країн. Проте о 2:40 ночі за місцевим часом у неділю угоду таки було схвалено країнами ООН.
Однак, за оцінкою економістів, суми в $300 млрд буде недостатньо для подолання руйнівних наслідків екстремальних погодних умов. Стверджують, що для цього потрібно щонайменше $1,5 трильйона.
Зокрема, представник Індії назвав обіцяну суму "мізерною", а угоду "нічим іншим, як оптичною ілюзією", нездатною "розв'язати величезну проблему, з якою ми всі стикаємося".
У команді Дональда Трампа не виключають вихід Сполучених Штатів із Паризької кліматичної угоди - документа, який спрямований на регулювання заходів зі скорочення викидів вуглекислого газу для уповільнення глобального потепління.
Трамп вперше заявив про намір вийти з цієї угоди у червні 2017 року і повторив цю обіцянку під час президентської кампанії.
Коментарі