20 березня 2021-го минає 2 місяці з часу інаугурації 46-го президента США Джо Байдена.
Церемонія Байдена відбулася за жорстких протиепідемічних і безпекових заходів у Вашингтоні.
Демократ Байден - найстаріший президент в історії США. На момент вступу на посаду йому виповнилося 78 років. За нього проголосували понад 81 млн американців, а за його суперника, експрезидента Дональда Трампа - приблизно на 7 млн менше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США запровадили санкції проти Росії
Разом з Байденом присягу склала віцепрезидентка Камала Харріс. Вона стала першою жінкою в історії США на цій посаді. Свого часу стала другою чорношкірою, яку обрали в Сенат в січні 2017-го.
Команда Байдена закликала людей залишатися вдома, і 200 тис. квитків, які зазвичай продаються на інавгурацію, скоротили до 1 тис лише для членів Конгресу, колишніх президентів і високопосадовців.
В день інавгурації у Вашингтоні була 21 тис. солдатів Національної гвардії, багато з яких озброєні. Військові побудували навколо Капітолію "зелену зону", де звели паркан з колючого дроту. Посилені заходи безпеки були потрібними, бо прихильники Трампа 6 січня прорвалися у Капітолій, що призвело до евакуації законодавців та 5 смертей, включаючи одного поліцейського.
За 2 місяці Байден скасував ряд політичних рішень Трампа з різних напрямів - від змін клімату до імміграції, ініціював пакет економічної допомоги постраждалим від коронавірусу.
Припинив підтримку США війни в Ємені, наказав завдати авіаудари по проіранських бойовиках в Сирії. Радикального перегляду зовнішньої політики США не сталося. Байден зосереджений на внутрішній політиці та хоче звести до мінімуму політичний капітал, який має витрачати на зовнішню політику.
Коментарі