За допомогою електронної дошки Джонатан почав спілкуватися з батьками і навіть написав книгу. E-Tran - прозора пластикова дошка з буквами та системою кольорового кодування. Мама Джонатана тримає перед собою дошку і слідкує за рухами очей хлопчика. Він поглядом обирає літери, мама складає їх у слова, пише CNN.
Раніше батьки Джонатана спілкувались з ним за допомогою невербальних сигналів - посміхались чи хмурились. Шкільні педагоги не бралися вчити його.
Тоді мама Шанталь Брайан почала займатись з сином сама. По кілька годин на день вона вчила його читати та писати. Коли Джонатану виповнилося 9 років, він міг говорити, вимовляючи слова по буквах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дівчина з інвалідністю тренує та мотивує здорових українців
12 липня вийшла друком книга мемуарів Джонатана "Око може писати". Вона складається з двох частин. Перша написана від імені матері. Жінка описала життя хлопчика до того, як він навчився читати і писати. Другу частину книги хлопчик написав сам. Працював над нею рік.
Джонатан називає себе "голосом для безмовних" і разом із матір'ю боротиметься за кращу освіту для таких дітей за допомогою благодійного фонду "Вчіть нас теж".
"Він твердо переконаний, що говорить від імені усіх людей, у яких немає свого голосу", - каже його мати.
Одеситка, хвора на дитячий церебральний параліч, стала професійною моделлю та знялася у декількох фотосесіях і рекламі. Діагноз не став перешкодою для втілення давньої мрії дівчини.16-річна Христина Ромайска завдяки зовнішнім даним і пробивному характеру знялася у фешн-сторі Андре Тана.
Коментарі