Вчені в Чилі досліджують можливу мутацію коронавірусу в регіоні Південна Патагонія, де в останні тижні спостерігається незвичайно масштабна друга хвиля епідемії.
Дослідники знайшли "структурні зміни" в шипах тіл вірусу. Зараз досліджується потенційна мутація і її вплив на людину, розповів доктор Марцело Наварреті (Marcelo Navarrete) з Університету Магальяна, передає Reuters.
Ці зміни за часом збіглися з інтенсивною другою хвилею епідемії в регіоні. Подібні зміни фіксують і вчені за межами Чилі. Вірус може еволюціонувати і пристосовуватися до людини. Зокрема, попереднє дослідження після двох хвиль епідемії в місті Х'юстон (США) показало, що в недавніх зразках домінував більш заразний штам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус: у Франції виявили майже 27 тисяч хворих за добу
Наварреті визнав, що подібні мутації можуть спостерігатися всюди, але вважає, що відносна ізольованість і суворий клімат Південної Патагонії можуть посилювати їх вплив.
Вчені вважають, що мутації можуть зробити вірус більш заразним, але не обов'язково – більш смертоносним. Мутації також необов'язково знижуватимуть ефективність потенційної вакцини.
На сьогодні Чилі посідає 14 місце за кількістю підтверджених випадків коронавірусу. Там зафіксовано 479 595 випадків, при тому що населення країни становить 18,7 млн осіб.
У світі підтвердилося 37 млн 105 925 випадків зараження коронавірусом. 25 млн 764 378 коронавірусних хворих одужали. 1 млн 071 388 осіб померли.
Коментарі