Протягом останнього року Китай створив близько 100 ядерних боєголовок.
Темпи нарощування Пекіном запасів ядерної зброї перевищують попередні прогнози США. Про це йдеться у звіті Пентагону, присвячений політиці щодо Китаю, повідомила "Європейська правда".
Аналітики Міноборони США вважають, що станом на травень цього року Китай мав в арсеналі понад 500 ядерних боєголовок, що приблизно на 100 більше, ніж торік.
У минулорічній доповіді Пентагон відзначав, що Пекін швидко модернізує свої ядерні сили. Але оцінював, що той нарощуватиме ядерні сили меншими темпами й до 2035 року матиме 1500 ядерних боєголовок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї росте безробіття, а народжуваність впала до історичного мінімуму
Тепер же Пентагон прогнозує, що Китай до 2030 року має намір розмістити понад 1000 ядерних боєголовок, що закріпить його статус третьої ядерної держави світу після США і РФ.
Для цього Китай, імовірно, використовуватиме нові реактори-розмножувачі на швидких нейтронах і переробні потужності для виробництва плутонію, які китайська влада офіційно називає частиною досліджень "мирного атома".
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, станом на січень цього року РФ мала 5889 ядерних боєголовок, а США - 5244.
Минулого місяця президент США Джозеф Байден підписав указ про обмеження американських інвестицій у виробництво окремих видів технологій, пов'язаних з національною безпекою Китаю.
Торік у листопаді Байден зустрівся із главою КНР Сі Цзіньпіном на саміті G20 в Індонезії.
Коментарі